5 продуктів, які псують зуби

Стоматолог Ярослав Заблоцький розповів, як зберегти гарну усмішку

Холодне й гаряче, солодке й тверде - різноманітні продукти харчування здатні впливати на стан наших зубів. Як запобігти чутливості та зробити усмішку ще привабливішою - розповів стоматолог Ярослав Заблоцький. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 способи, як відбілити зуби в домашніх умовах

Продукти, які псують наші зуби:

Мармелад та льодяники негативно впливають на стан зубної емалі. 

Жувальна гумка не принесе шкоди за умови, якщо її жувати після прийому їжі. 

Чіпси, сухарики, пластівці та печиво негативно впливають на стан зубів. Ця їжа здатна прилипати до їх поверхні. Після її вживання варто ретельно чистити зуби. 

Соки, фреші та солодкі напої шкідливо впливають на зуби. Велика кількість цукру, що міститься у них, руйнує зубну емаль. 

Не пийте занадто холодні або гарячі напої, адже можете відчути біль та подразнення. 

Переглядаючи улюблений серіал, українці полюбляють їсти насіння. Стоматолог наголошує, що даний продукт не є шкідливим, але звичка лускати шкарлупки зубами принесе лише шкоду. 

Продукти харчування, що не шкодять вашим зубам:

Шоколад. Якщо ви регулярно чистите зуби, шоколад вам не зашкодить. 

Фрукти та овочі. Особливо корисними для зубів вважаються яблука та морква. Вони не лише очищують поверхню зуба, а й покращують роботу щелепи в цілому. 

Вода. Звичайна та мінеральна вода позитивно впливають на стан ротової порожнини. Кава не зашкодить людям, у яких здорові зуби.

Кожна людина повинна чистити зуби двічі на день. Один раз на пів року варто відвідувати стоматолога. 

Ярослав Заблоцький також зауважив, що 90% людей рухають щелепою під час сну. Таким чином, зуби труться один об одний і можуть псуватися. Такий процес спонукають стрес та надмірна нервовість. 

Пам’ятайте, що чисті зуби не хворіють. Дотримуйтесь правил гігієни та прислухайтесь до порад стоматолога. Залишайтеся здоровими та частіше посміхайтеся. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ідеї для дому: Як доглядати та де зберігати зубні щітки

Більше новин