Українці масово задумуються про охорону свого життя і здоров'я, згадуючи, як у часи СРСР і на початку 90-х, складали іспити з цивільної оборони в школах, і на роботах.
Громадян змалку навчали, як захистити себе і своїх оточуючих, як правильно робити перев'язки, одягати протигази та як діяти в разі газової атаки.
З часом, про самооборону, як предмет забули і на підприємствах, і в навчальних закладах. І тільки тепер, коли в Україні з'явилася відкрита небезпека життю і здоров'ю, люди знову задумалися про основи самозахисту.
Експерт з питань безпеки Володимир Тарасюк в гостях у "Сніданку з 1+1" пояснює, що навчати самообороні припинили зі зміною влади, і зокрема форм власності в країні.
"В Радянському союзі було 2 форми власності: колективна і державна. І підприємства були державні. Після вже впровадження приватної форми власності, і більш ринкових відносин, це питання відійшло трішки на задній план. Тому що цивільна оборона, це є в першу чергу державна система захисту всіх сфер та галузей життєдіяльності країни", - каже він.
Експерт з питань безпеки запевняє, що певні заходи, щодо питань навчання самооборони, все-таки проводяться Міністретсвом надзвичайних ситуацій, є навіть Департамент цивільного захисту. Але подібного роду інформація, зараз не так активно вже сприймається людьми.
Однак, Майдан сьогодні є прекрасним прикладом того, як в разі необхідності наші громадяни можуть швидко мобілізуватися, освоїти необхідні знання самозахисту і надавання першої допомоги, та активно застосовувати їх.
Володимир Тарасюк дав поради, як потрібно себе вести в непередбачуваних ситуаціях.
"В першу чергу, не потрібно сіяти паніки. Не потрібно розповсюджувати неперевірену інформацію, з недостовірних джерел. Ми дуже швидко реагуємо на якісь СМС своїх друзів, з підписом "це перевірена інформація", і починаються такі колапси, як вчора, на АЗС, в тому числі в супермаркетах. Завжди треба мати холодний розум", - радить експерт.
Дивіться інтерв'ю з Володимиром Тарасюком в сюжеті "Сніданку з 1+1".