Їх всі називають по-різному: сирні сомельє, дегустатори, продавці сиру, експерти, але виявляється, вони мають не лише окрему назву, а й професію — чизмонгери. На ринку праці в Україні — це зовсім нова професія. Проте, як тільки вона з'явилася, то одразу потрапила у список лідерів на платформі Дія.Освіта.
Так що ж це за нова професія — чизмонгер? Ексклюзивно для Сніданку з 1+1 сирна експертка і професійна чизмонгерка Оксана Чернова розповіла детальніше про свою професійну сферу і пояснила, чому цей напрям стає все більш популярним.
Чизмонгер — це не просто продавець сиру, а справжній експерт, який розуміється на тисячах видів сиру, їх поєднанні з іншими продуктами, особливостях зберігання та підборі ідеальних смакових поєднань.
За словами сирної експертки Оксани Чернової, в Україні ця професія тільки набирає обертів:
«Якщо у вас є, наприклад, непереносність лактози або коров'ячого білка і вже знають, який саме сир порадити й з якої категорії. Наприклад, який сир краще вживати вагітним жінкам, а який дітям. Цими знаннями також має володіти чизмонгер».
Попри таку сучасну і не всім зрозумілу назву, корені професії чизмонгера сягають ще далекого минулого. Вперше такі спеціалісти з'явилися у Британії ще в X столітті. Тоді сировари не могли доправляти свою продукцію в інші міста, а люди, які мандрували, бажали куштувати схожі сири також у своїх рідних місцях.
Так з'явилися перші чизмонгери — підприємці, які займалися продажем сиру на місцях. Сьогодні професія чизмонгера переживає новий розквіт, адже сир став одним із найпопулярніших продуктів у світі. Є понад 5000 сортів сиру і кожен із них має свої особливості.
Чизмонгери використовують спеціальні інструменти, які полегшують роботу з різними видами сиру. Наприклад, для нарізання твердих сирів застосовується гільйотина зі струною, яка дозволяє акуратно відрізати маленькі шматочки навіть найделікатніших сирів.
Для сирів із пліснявою існують спеціальні ножі: з синім руків'ям — для блакитної плісняви, з білою — для білої, а з червоною — для сирів із митою скоринкою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тисячі учасників та мільйони на перемогу: Київський марафон Незламності повертається на вулиці міста