Розкуплені місця і пусті вагони: в Укрзалізниці пояснили, чи можна одній людині викуповувати все купе

Укрзалізниця знову в центрі скандалу через купівлю квитків на потяги. В соцмережах спалахнула палка дискусія: чи етично одному пасажиру викуповувати кілька квитків або все купе в потягу, залишаючи інших без можливості подорожі?

У Сніданку з 1+1 детальніше обговорили питання про доцільність такої практики, яка розділила думки українців. Одні переконані: якщо є фінансова можливість — чому б не забезпечити собі комфорт і безпеку? Інші — обурені, що через такі рішення іноді взагалі неможливо придбати квитки. 

«Я завжди викуповую все купе, коли їду одна. Закриваю двері й сплю в тиші — мені так спокійніше», — ділиться одна з пасажирок.

«Не проти вашого комфорту, але через це просто нереально взяти квиток», — зауважує інша користувачка мережі.

Подібні випадки трапляються часто. Студентка Яна розповіла, що під час останньої поїздки до батьків змушена була викупити все купе: оскільки не залишилось інших варіантів. А Олена, яка їхала з родиною, навмисне викупила зайве місце, щоб купе було повністю в їхньому розпорядженні. Натомість інші пасажири — як-от Надія — скаржаться, що не можуть дістатися вчасно, бо квитків просто не залишається.

Що відповідає Укрзалізниця?

Згідно з офіційними правилами перевезень, кожен пасажир має право займати одне місце відповідно до придбаного квитка. Водночас, за наявності вільних місць, дозволяється викупити все купе — навіть якщо подорожує одна людина. Тобто заборони купувати кілька квитків на своє ім’я немає.

«На бажання пасажира й за наявності вільних місць йому може бути надана можливість викупити окреме купе в купейному вагоні для проїзду одного, двох чи трьох пасажирів», — зазначають в Укрзалізниці.

Користувачі також активно обговорюють інші нюанси. Наприклад, що робити, якщо викупив усе купе, а провідник намагається підсадити когось ще? Юристка Діна Дрижакова пояснює:

«У такій ситуації звертайтеся до начальника потяга. Провідник не має права підсаджувати інших, бо місце вже зарезервоване на конкретну людину».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезон кліщів у розпалі: лікарі пояснили, як розпізнати перші симптоми укусу та що необхідно зробити, аби не захворіти на Лайма

Більше новин