Підлягають обов'язковій реєстрації: яких тварин необхідно поставити на облік та як це зробити

Від 12 травня у столиці запрацювала нова послуга — реєстрація домашніх котів і собак у ЦНАПах. Раніше така процедура була доступна лише через Київську міську лікарню ветеринарної медицини.

Як пояснюють у міській владі, собаки підлягають обов’язковій реєстрації ще з 2007 року. За її відсутність власникам загрожує адміністративна відповідальність за ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Коти — поки що лише за бажанням власника.

За словами директора Київської міської лікарні ветеринарної медицини Сергія Сабурова, реєстрація тварин — це, насамперед, питання безпеки.

«У разі втечі тварини реєстраційний номер допоможе швидше її знайти і повернути додому. Це особливо актуально зараз, коли через обстріли або гучні звуки тварини часто тікають у паніці», — зазначає Сергій Сабуров.

Експерти також наголошують, що реєстрація дає змогу місту вести актуальний облік тварин, що сприятиме розвитку відповідної інфраструктури, а також дотриманню ветеринарно-санітарних норм.

Як зареєструвати домашню тваринку?

У ЦНАПах вже почали фіксувати перші звернення. Для того, щоб зареєструвати власного домашнього улюбленця, кореспондентка Сніданку з 1+1 Влада Грубич відправилась до одного з міських ЦНАПпів. 

«Для подачі даної заяви необхідно лише паспорт власника і ветеринарний паспорт, щоб переписати дані. Якщо такого паспорту ветеринарного з собою не маєте, це буде можливість зробити потім, згодом, при реєстрації на сайті», — пояснює адміністратор одного з київських центрів Олександр.

Крім цього, власники заповнюють спеціальну анкету (форма №1) і сплачують 210 грн. Через 15 днів тварина з’являється в особистому кабінеті на сайті ЦНАП, а власник отримує спеціальний жетон із QR-кодом.

Попри офіційність нововведення, багато власників тварин досі не знають про обов’язкову реєстрацію собак. Часто плутають її з чіпуванням або обліком у приватних ветеринарних клініках. Проте, як зазначають у ЦНАПі, реєстрація в клініках не звільняє від обов’язку внести дані через державний реєстр.

Чому котів реєструвати не обов'язково?

Щодо реєстрації котів, то представники ЦНАП пояснюють її добровільний характер тим, що кішки частіше є виключно домашніми тваринами і рідше виходять на вулицю.

Нагадаємо, щоб уникнути штрафів, власники собак мають зареєструвати своїх улюбленців якомога швидше. Точних термінів не встановлено, але затягування процедури може спричинити адміністративне покарання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наймодніше взуття літа 2025: туфлі та босоніжки peep-toe стануть головним хітом сезону

Більше новин