5000 тисяч гривень штрафу: адміністративна відповідальність для батьків за прогули дітей в школі — що відомо

Рахівська міська рада оприлюднила на своєму сайті інформацію про намір запровадити штрафи для батьків школярів за прогули їхніх дітей.

Суми штрафів для батьків школярів, згідно з попередніми даними, можуть сягати понад 5000 грн. Таке рішення Рахівської міської ради викликало шалену хвилю обурення серед українців, але найбільше все ж зачепило багатодітних батьків.

Детальніше про це розповіли в сюжеті Сніданку з 1+1

Думки з цього питання розділилися. Деякі батьки вважають, що такі заходи — це надмірний контроль, який лише погіршує ситуацію, особливо у часи, коли часті повітряні тривоги та загальна тривожність змушують дітей залишатися вдома. Натомість інші — наводять приклади й більш суворих закордонних правил.

Що про це думають юристи

На думку юриста Романа Бондаренка, покарання для батьків українських школярів за прогули можливе на підставі Кодексу України про адміністративні правопорушення. Цей закон регулює облік відвідуваності школярів, тобто освітні заклади мають знати, де перебувають діти.

Якщо діти не відвідують школу понад 10 робочих днів без вагомої причини, то навчальний заклад має звернутися до поліції, яка своєю чергою може скласти протокол, який потім передадуть до суду. Тільки суд вирішить — чи нестимуть батьки адміністративну відповідальність.

«У самому кодексі немає терміну прогул уроків, але освітній заклад повинен бути поінформований про місцезнаходження дитини. Якщо суд визнає провину батьків, вони дійсно можуть бути оштрафовані», — пояснює юрист. 

Чи є альтернатива штрафам та чому батьки обурені

Одна з багатодітних мам вважає, що штрафи — це не найкращий метод розв'язання проблеми з відвідуваністю. На її думку, варто зробити школи більш привабливими для дітей, щоб їм було цікаво навчатися і вони мали більшу мотивацію відвідувати уроки. 

Переважна більшість серед опитаних українських багатодітних мам вважають, що такі заходи є надмірними особливо в умовах війни, коли через повітряні тривоги діти часто залишаються вдома. Деякі мами наводять приклади закордонного досвіду, де у школах вимагають офіційні підтвердження пропусків дітей понад трьох днів, а у разі цього порушення можуть втрутитися соціальні служби.

У будь-якому випадку, покарання за прогули в Україні ще перебуває на стадії обговорення, а система контролю та аргументації потребує детальнішого регулювання. 

Loading...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позбавлення прав за проїзд на жовтий сигнал світлофора: Верховна Рада розглядає новий законопроєкт — що відомо

Більше новин