Скандальне вбивство підлітка на фунікулері: нові подробиці у розгляді справи та чому досі не винесли вирок

Скандальна справа про загибель 16-річного Максима Матерухіна на верхній станції Київського фунікулера знову у центрі уваги громадськості.

Стало відомо, що суд поновив слухання, однак справа далі не просувається через численні затримки, саботаж з боку захисту та навіть погрози свідкам.

У Сніданку з 1+1 розповіли, що ще відомо про цю трагедію та якому етапі зараз розслідування?

7 квітня минулого року 16-річний Максим Матерухін загинув біля Київського фунікулера. За свідченнями очевидців, конфлікт між хлопцем і 30-річним співробітником Управління державної охорони Артемом Косовим виник на ґрунті суперечки щодо служби в армії. Внаслідок конфлікту Косов штовхнув Максима у панорамне вікно. Скло розбилося і підліток отримав смертельний поріз шиї.

Тоді експертиза показала, що в крові нападника виявили 1,2 проміле алкоголю. Того ж року Косова взяли під варту за статтею «умисне вбивство». Однак розгляд справи триває вже понад 10 місяців та викликає обурення у родини загиблого.

Скриншот/Сніданок з 1+1

Мати Максима, Ірина Матерухіна, вважає, що справа свідомо затягується. За її словами, кожен похід до суду — це справжнє випробування, адже вона досі не може повірити в те, що її сина немає:

«Стільки часу. Дуже важко це все виносити. Ти його бачиш людину і розумієш, що знову це відтягується — засідання не відбулося. Процес стояв на місці просто».

Жінка також наголосила на цинічній поведінці обвинуваченого та його родини в суді. Вони, за словами Ірини, дозволяють собі посмішки навіть під час зачитування деталей смерті її сина.

Як просувається розгляд справи

Друзі та знайомі Максима почали отримувати погрози від анонімів. Адвокат родини загиблого Станіслав Іваницький підтвердив, що свідкам надходять повідомлення із залякуваннями. Через це один із головних свідків трагедії, друг хлопця, який перебував із Максимом під час інциденту, не з'явився на останнє судове засідання 9 січня.

«Так, на свідків здійснюється тиск з боку невідомих осіб, проте ми небезпідставно підозрюємо, що це робить зі сторони обвинуваченого. Його довіреними особами чи іншими зацікавленими особами. Дійсно надходять погрози фізичної розправи тощо. З тим, щоб залякати свідків і перешкодити в тому, аби вони надали свої показання суду», — зазначає адвокат.

Судовий процес також ускладнюється через регулярні зриви засідань. Як повідомив адвокат родини загиблого, сторона захисту Артема Косова протягом кількох місяців не з'являлася до суду без поважних причин:

«На жаль, сторона захисту саботує судові засідання. Неодноразові судові засідання зривалися через неявку захисників та без будь-яких підтверджуючих документів, що ця неявка обумовлена поважними причинами. Тому ми розцінюємо такі дії виключно як саботаж і затягування розгляду справи».

Позиція захисту обвинуваченого

Юрист Богдан Кушнір, адвокат Артема Косова, виправдовує свою відсутність участю у гуманітарній місії на передовій. Він також стверджує, що суд затягує процес через запізнення у проведенні засідань. Крім того, адвокат захисту намагається змінити кваліфікацію злочину на «вбивство з необережності». За його словами, наміру вбивати у Косова не було: 

«Якби Артем хотів настання смерті, він би застосував вогнепальну зброю, яка була при ньому».

Наступне засідання у справі призначене на 5 лютого у Шевченківському районному суді. Адвокати родини загиблого вимагають справедливого розгляду справи та наполягають на відповідальності обвинуваченого.

Водночас захист Артема Косова намагається змінити запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Loading...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Режисера Молодого театру та викладача університету Карпенка-Карого Андрія Білоуса звинувачують у домаганнях: ексклюзивні коментарі від колишніх студентів

Більше новин