Журналістські розслідування циклу ТСН. Особливий погляд розкриють маловідомі факти та таємниці політичного закулісся, включаючи теми, які довгий час залишались у тіні.
Уже 2 листопада о 23:00 на 1+1 Україна відбудеться прем'єра документального фільму «Секретні файли Білого дому», який розповість про складну історію вступу України до НАТО.
У 2007 році лише близько 20% українців підтримували ідею членства України в Північноатлантичному альянсі, а проросійські сили у парламенті блокували всі спроби винести це питання на розгляд. Фільм розповість, як Україна втратила можливість вступу до НАТО, що могло б захистити країну від потенційної агресії з боку пострадянських країн.
У фільмі «Секретні файли Білого дому», звучать ексклюзивні коментарі міжнародних політичних діячів і дипломатів, які тоді були на чолі переговорів. Як згадує Вільям Тейлор, посол США в Україні у 2006-2009 роках:
«Я поставив запитання про членство України в НАТО. Відповідь була : «Ні, ми таке не просуваємо». Це було 2007, однак на початку 2008 питанням політики США щодо членства України та Грузії в НАТО зацікавився президент Буш».
«Я поставив запитання про членство України в НАТО»
Арсеній Яценюк, політик і свідок тих подій згадує, що підтримка НАТО серед українців у той час становила лише 20%.
«Нагадаю вам, який тоді був рівень підтримки НАТО серед населення України й в кращому випадку це було 20%. Те що робили проросійські сили, вони заблокували парламент за підпису голови Верховної Ради щодо необхідності членства України в НАТО, яке сприймалось левовою часткою українського суспільства».
«Рівень підтримки НАТО серед населення України й в кращому випадку це було 20%»
Провідні американські експерти також висловили свою думку, припускаючи, що якби Президент України Віктор Янукович тоді підтримав план дій щодо членства, ситуація могла б кардинально змінитися.
Що стало на заваді Україні у 2008 році все отримати членство в НАТО? Не пропустіть документальний фільм «Секретні файли Білого дому» 2 листопада о 23:00 на 1+1 Україна, щоб дізнатися більше про історичні рішення та фактори, які вплинули на долю країни.