5 листопада — день Президентських виборів США, який весь світ чекав з нетерпінням, адже саме сьогодні вирішиться політична доля не лише Америки, а всіх країн, які мають з нею економічні та політичні зв'язки. Політичні передвиборчі перегони Дональда Трампа та Камали Гарріс досі тримають усіх в напруженні, адже їх рейтинги не мають суттєвого відриву, тож шанси на перемогу залишаються однаковими.
Перші виборчі дільниці в США закриються о 18:00 за східним часом у вівторок ввечері (01:00 за київським часом), а останні — о 01:00 за східним часом в середу (08:00 за київським часом). Тож поки мільйони американців віддають голоси за улюбленого кандидата, ми пропонуємо дізнатися про кожного з них трішки більше.
Спеціально до Президентських виборів у США, ТСН підготували невелике досьє на Дональда Трампа — постать, що завжди торувала собі шлях до слави, популярності, а також неоднозначну любов серед американців. Скільки таємниць приховує минуле Трампа та які гучні заяви політика запам’ятались найбільше?
Молодий бізнесмен Дональд Трамп на початку ще своєї не політичної кар'єри завжди прагнув розкоші та багатства. У цьому йому допоміг його батько — нью-йоркський бізнесмен та розробник Фред Трамп, який своїм дав дітям гроші на хороший старт у житті. Однак Дональду цього було мало і йому завжди треба було довести, що він крутіший. Тож, якщо батько будував житлові комплекси для робочого класу у Брукліні, то Трамп хотів завоювати саме серце Нью-Йорка — і в нього все ж вийшло.
Розкішна будівля Trump Tower та готель Plaza із золотими літерами на фасаді, фонтаном і чотирма закладами всередині, а також барами, ресторанами й численними кафе. Дональд Трамп тішився своєму успіху, допоки імідж успішного бізнесмена похитнувся у 90-х, коли боргів виявилося більше, ніж доходів і стало очевидно, що розкіш для нього важливіша за економічну доцільність.
Численні суди з інвесторами, гучне розлучення з першою дружиною Іванною Трамп, яка дізналася про зраду з молоденькою актрисою Марлою Мейплз — все це шкодило бізнесу і псувало картинку успішного життя, яке він так прагнув будувати.
Та уже тоді Трамп був впевнений, що одного дня він стане президентом країни та постійно обговорював це в медіа, тож його кандидатура на пост Президента США у 2015 році великою несподіванкою не стала, чого не скажеш про саму перемогу та обрання.
З перших днів при владі Трамп сварив європейців і вимагав від них більше платити в НАТО та демонстрував порозуміння із диктаторами, зустрічаючись із правителями Північної Кореї та Росії. Але попри все, саме за каденції Трампа (2017-2021) Україна отримала протитанкову зброю, а Німеччина — критику за продовження будівництва російсько-німецького газогону Північний потік-2. Утім, справжні неприємності на посаді для Трампа були пов'язані з Україною.
Одна з найгучніших подій під час його каденції стосувалася імпічменту, пов’язаного з Україною. Трампа звинуватили в тому, що він тиснув на Президента України Володимира Зеленського, вимагаючи розслідування проти свого політичного опонента Джо Байдена в обмін на військову допомогу. Пізніше, після виборів, він знову опинився під загрозою імпічменту через відмову визнати поразку та поширення заяв про фальсифікацію виборів, що спричинило штурм Капітолія.
Ще один із яскравих моментів кампанії Трампа стався після замаху на його життя під час мітингу, тоді йому поранили вогнепальною зброєю вухо. Закривавлений і збентежений, він рішуче підняв кулак і звернувся до натовпу з гаслом «Fight!» («Боріться!»). Тоді його войовничий дух і готовність йти до кінця зміцнили імідж політика, який ніколи не здається.
Дональд Трамп завжди мав репутацію політика, що діє за власними правилами та при цьому активно взаємодіє з медіа. Під час його попередньої кампанії з’явилися відомі заяви, де він публічно засуджував свого опонента Джо Байдена або навіть згадував мігрантів, які їдять домашніх тварин.
Окрім внутрішньополітичних суперечок, Трамп часто заявляє про свою здатність вирішити міжнародні конфлікти, зокрема війну Росії проти України. Він стверджує, що має хороші зв'язки з Володимиром Путіним та міг би її закінчити за 24 години шляхом чесної угоди, яка, на його думку, має відбутися через територіальні поступки з боку України.
Дональд Трамп також неодноразово наголошував, що при ньому Росія не наважилася б розпочати воєнні дії проти України, запевняючи, що зупиняв війни телефонними дзвінками.
Loading...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп чи Гарріс: хто є фаворитом серед кандидатів для американців перед початком виборів у США