«Щодня це прокручую»: патрульний у суді емоційно прокоментував свої дії під час стрілянини та заявив, що не тікав від нападника

Під час судового засідання у Києві підозрюваний патрульний вперше детально пояснив свої дії під час теракту. Він стверджує, що опинився під прицільним вогнем і намагався знайти укриття.

У Печерському районному суді Києва 21 квітня розглядали питання запобіжного заходу одному з патрульних, яких підозрюють у службовій недбалості під час теракту в столиці 18 квітня. У сюжеті ТСН показали, як підозрюваний правоохоронець Михайло Дробницький у залі суду вперше публічно пояснив свої дії в момент атаки.

За словами поліцейського, екіпаж прибув на виклик, який спочатку стосувався дрібного хуліганства у дворі. Уже на місці, стверджує він, патрульні побачили поранених людей, серед яких була дитина. Дробницький повідомив, що одразу передав інформацію оперативному черговому та дав колезі команду взяти аптечку для надання допомоги. У цей момент, за його словами, почалася стрілянина.

У суді поліцейський пояснив, що опинився на відкритій місцевості під вогнем озброєного чоловіка, тому змушений був відходити, щоб знайти укриття і зрозуміти, звідки саме стріляють.

«Вийшла людина з автоматом і почала вести по мені прицільний вогонь. Я почав відходити, тому що перебував на відкритій місцевості, щоб знайти укриття. Під час відходу по мені вели вогонь», — заявив Дробницький під час засідання.

Він наголосив, що після цього намагався зорієнтуватися в ситуації та виявити нападника. Також він сказав, що тяжко переживає те, що сталося.

«Мені дуже шкода, що так сталося, я щодня прокручую це в голові», — додав патрульний.

Його захист просив суд обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Адвокат наполягав, що дії підозрюваного не були втечею, а були спробою зберегти життя під час обстрілу та знайти позицію, з якої можна було б оцінити небезпеку і діяти далі. Захист також стверджував, що навіть після маневру поліцейський залишався в зоні ураження.

Прокуратура, своєю чергою, наполягала на триманні під вартою. Сторона обвинувачення заявила, що через статус правоохоронця підозрюваний теоретично може впливати на свідків або перешкоджати слідству.

У підсумку суд обрав для Михайла Дробницького запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб із правом внесення застави у розмірі 266 тисяч гривень.

Що відомо про теракт

Гучний теракт стався 18 квітня в Голосіївському районі Києва. Озброєний чоловік відкрив вогонь по людях, а згодом забарикадувався у супермаркеті. Перед цим він підпалив власну квартиру. Під час штурму стрільця ліквідували спецпризначенці КОРД. За даними слідства, нападником був 58-річний Дмитро Васильченков, уродженець Москви, який проживав у Києві.

Після трагедії у мережі поширилося відео, на якому видно, як двоє патрульних залишають місце події, не надавши допомоги людям під обстрілом. Саме ці кадри викликали широкий суспільний резонанс та жорстку реакцію влади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що правоохоронці, які не виконали своїх обов’язків під час атаки, мають понести відповідальність. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко також назвав такі дії неприпустимими для працівників поліції та наголосив на необхідності посилення підготовки патрульних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гроші на картку замість посвідчення: пенсіонерів і пільговиків переведуть на нову систему безкоштовного проїзду

Не пропустіть головне! Підпишіться на наші оновлення в Google!
Останні новини