Яку олію краще обрати — рафіновану чи не рафіновану? Чим ліпше заправити салат, на якій олії краще смажити і чи не втрачає рафінована олія свої корисні власні — про це розказав біохімік Гліб Репіч в програмі «Твій день».
Біохімік Гліб Репіч розвіяв міф, що шириться у соціальних мережах про велику користь оливкової олії:
Блогери та дієтологи активно радять вживати оливкову олію, бо в ній є велика кількість Омега-3 жирних кислот. Але це не так! В оливковій олії Омега-3 жирних кислот майже немає. В ній присутня Альфа-ліноленова кислота, але її там до 1,5% — це дуже мало. Якщо людина хоче додати до свого раціону Омега-3, то краще звернути увагу на вітчизняну лляну олію. В ній Альфа-ліноленової кислоти більше половини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруїтися водою: несподівана небезпека у пляшках з газованою водою (попереджає біохімік, коментує юрист)
Вибір олії залежить від того, що саме ви хочете підсмажити. Для тривалого смаження треба обирати найбільш термічно стійку олію:
Перераховані олії починають розкладатися (диміти) при температурі 220-230 °С. Оливкова та кокосова олії для тривалого смаження не підходять, бо починають горіти при температурі 180-190 °С.
Олія може загорітися, якщо в неї потрапляє велика кількість води. Що ж робити при «пожежі» в сковорідці:
Якщо кришки під рукою немає, то засипте полум'я харчовою содою. Чому саме сода? Тому що сода при нагріванні розкладається з виділенням вуглекислого газу, який перешкоджає доступу кисню до полум'я, як у звичайному вогнегаснику.
Дивіться відео сюжет з корисними порадами та експериментом горіння масла від біохіміка Гліба Репіча:
Loading...