Яке сьогодні свято – 16 серпня: Антоній-вихровій, Ісаакій-малинник (що не можна робити)

Сьогодні, 16 серпня, варто утриматися від генерального прибирання.

Сьогодні 16 серпня відзначаємо такі події:

  • Всесвітній день повітряних зміїв
  • День чоловічої краси
  • День жартів
  • Антон-вихровій, Ісаакій-малинник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на 16 серпня для всіх знаків зодіаку: не соромтеся – кажіть про свої бажання

Яке сьогодні релігійне свято та свято за народним календарем: Антоній-вихровій, Ісаакій-малинник

Сьогодні православна церква вшановує Антонія Римлянина – Новгородського чудотворця, родом з Риму. Після осиротіння в 18 років, він роздав все майно бідним, а сам почав вивчати грецьку мову, читати Святе Письмо й твори святих отців. Під час гоніння православних він вирушив на приморську скелю й був там близько року. За легендою, одного дня камінь, на якому він стояв, впав у море й Антоній на ньому за 3 дні доплив до Новгорода. Там він отримав від Господа дар розмовляти слов'янською мовою й збудував монастир. Також сьогодні вшановують Ісаакія Далматського – преподобного ранньохристиянського ченця, ігумена обителі Далматської.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на серпень 2021 для всіх знаків зодіаку: кому пощастить найбільше

В народі цю дату прозвали Антонієм-вихровієм через сильні вітри, які найчастіше супроводжують цей день разом з дощем як передвісники осені. Ще 16 серпня називали Ісаакієм-малинником, тому що саме до цього дня якраз дозрівав пізній сорт малини. 

Ще сьогодні збирали черемху, за допомогою якої можна й поліпшити здоров'я: нормалізувати роботу кишечника, поліпшити стан слизової шлунку, очистити кров, вивести з організму шлаки і токсини. Якщо погода була все ж гарна, то чоловіки працювали в полі, а жінки збирали ягоди, з яких потім варили джеми і варення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

► Яка погода сьогодні, така буде і в жовтні.

Людям, народженим 16 серпня, як талісман слід носити смарагд. Вони відчайдушні, ніжні та чесні.

Що не можна робити в цей день

Сьогодні, 16 серпня, не можна прибиратися, адже якщо в хаті чисто, то в гаманці теж. Особливо не можна підмітати і всередині будинку, і зовні: можете вимести своє щастя. Також не можна відмовляти тим, хто потребує допомоги: наприклад, безхатькам чи безпорадним.

У кого сьогодні День Ангела

Сьогодні, 16 серпня, День ангела святкують Антон, Далматії, Іван, Ісаакій, Кузьма, Соломія та Фауст.

Більше новин