Українські прізвища нерідко мають різні етнічні походження. Серед сучасних прізвищ чимало саме грецьких. Чому їх так багато, і від яких слів вони утворились?
Низка українських прізвищ утворились завдяки додаванню суфіксів до грецької основи, наприклад: Афенко став Афенков, Бузовчу — Бузовчук, Каракоз — Каракозов. А прізвища Балабанов, Теміров і Узунов, мабуть, чули всі. Вони теж є грецькими.
Прізвища Мангуш і Шамлі колись були назвами міст. Кіор перекладається як сліпий, Ахбаш — світловолосий. Нерідко прізвища утворювались за специфікою ремесла. Наприклад, ті, хто виробляв одяг, мали прізвища Волониць — в’язальна спиця або Куркчі — хутряний. Кавьяр — продавець ікри, а Налбатов — коваль.
Наукові дослідження показали, що на сьогодні їхня кількість становить близько 6%, що є однією з найбільших етнічних груп в Україні.
На території України довгий час існували давньогрецькі міста — держави. На півдні, зокрема у Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях, досі живуть численні грецькі діаспори. Найбільша з них — маріупольські греки, які досі зберігають свою мову, фольклор, традиції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли потрібно святкувати свій День Ангела за новим календарем
Дізнайтеся більше про вживання запозичених слів у "Сніданку з 1+1", що виходить з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна".
Loading...