День осіннього рівнодення – 22 вересня: прикмети та астрологічний прогноз, що не можна сьогодні робити

22 вересня – День осіннього рівнодення. Що це за явище, чого не можна робити сьогодні, які існують прикмети про цей день та який астрологічний прогноз?

День осіннього рівнодення – важлива дата для астрономії, що символізує початок осені. На сьогодні існує багато прикмет та заборон, а також цікавий астрологічний прогноз. Які ж вони?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яке сьогодні свято – 22 вересня: День праведних Іоакима і Анни (що не можна робити)

День осіннього рівнодення: значення свята

День осіннього рівнодення, як вже було сказано, символізує астрономічний початок осені, тому що в цей день Сонце сходить точно в точці сходу і заходить точно в точці заходу Землі, тобто перетне небесний екватор та перейде з однієї півкулі в іншу. Воно знаходиться під та над горизонтом водночас, тож можна сказати, що день дорівнює ночі. Після цієї дати тривалість світлового дня почне зменшуватись. Сама дата такого явища варіюється в межах 22-23 вересня. 

День осіннього рівнодення: народні звичаї та традиції

Цей день завжди пов'язують з містикою та певною загадковістю, тож в народі здавна існують різні повір'я та прикмети на осіннє рівнодення. Наприклад, саме сьогодні влаштовували свято врожаю, починали готуватися до зими. Називали цей день по-різному: Таусень, Овсень, Радогощ. У цей день укладали шлюбний союз. Ця традиція почалася на честь Лади — Богині родючості та весіль. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖВихідні дні у жовтні 2021: скільки будуть відпочивати українці восени

Святкували осіннє рівнодення не один день, все затягувалося не менше ніж на тиждень. Цей період мав назву Осенін. Він починався із зібрання старших чоловіків із кожної сім'ї, так званих братчин. Вони влаштовувати вечерю та обговорювали всі важливі питання, особливо плани на наступний рік. Приносили частування, пили медовий напій, настояний на свіжозібраному хмелі. 

Популярним був обряд з медовим пирогом: громада випікала такий у великому розмірі, за яким ховався жрець. Його задачею було питати у присутніх, чи видно його. Якщо йому вдається сховатися, то зима буде м'яка та без сильних морозів.

Головний ритуал — поновлення вогню: гасили старе полум'я і запалювали нове. А щоб заманити удачу, пригощали всіх кашею із зерна, але обов'язково нового врожаю, також пирогами з яблуками і медом, аби наступного року урожай був багатим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на 22 вересня для всіх знаків зодіаку: ви в кроці від вашої мрії

День осіннього рівнодення: астрологічний прогноз

Дивіться сюжет, де астрологиня та нумерологиня Розалія Романова в денному шоу "Твій день" розповіла, що нам сьогодні прогнозують зірки:

Loading...

День осіннього рівнодення: прикмети на сьогодні

  • Сьогодні треба вмитися росою, адже вона збереже молодість і красу.
  • Якщо з'їсти ягоду горобини, всю зиму будете здорові.
  • Якщо розкласти грона горобини біля вікон, нечиста сила не зайде в хату.
  • Чим більше ягід у гронах горобини, тим зима буде холоднішою.
  • Зірвана сьогодні гілка горобини може вилікувати безсоння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на вересень 2021 для всіх знаків зодіаку: кому пощастить найбільше на початку осені

День осіннього рівнодення: що не можна робити сьогодні

Сьогодні не треба:

  • займатися важкою фізичною працею, адже можна відлякати удачу
  • лаятися, тому що помиритися буде нелегко
  • викидати залишки їжі зі столу, бо весь рік не вистачатиме грошей
  • давати в борг.
Більше новин