У центрі цієї історії — 27-річна Анастасія, яка багато років використовувала звичне гоління, але з часом захотіла довготривалішого результату і звернулася до лазерної епіляції. Спершу ефект вразив: волосся справді зникало, шкіра ставала гладенькою. Але згодом Анастасія почала відчувати дискомфорт у делікатній зоні: свербіж, подразнення, печіння.
«Я тоді нехтувала порадами майстрів: одразу після процедури йшла на тренування, не користувалася заспокійливими засобами. Здавалося, все мине само по собі» — зізнається дівчина.
Коли симптоми посилились, Анастасія звернулася до лікарки-гінекологині. І тут почалося справжнє знайомство з тією стороною епіляції, про яку жінки зазвичай дізнаються вже після проблем.
Гінекологиня Наталія Лелюх у Сніданку з 1+1 пояснила: інтимна зона — дуже вразлива. Її особливість у вологому середовищі, високій пітливості та наявності природної флори. І будь-яке втручання, особливо агресивне або неправильне, може спровокувати порушення мікробіому, подразнення і навіть розвиток серйозних захворювань.
«Після лазерної епіляції обов’язково потрібно дотримуватись ряду правил: не можна перегрівати тіло, займатися спортом, носити тісну синтетику, нехтувати засобами для заспокоєння шкіри. Все це може спричинити розвиток бактеріальної або грибкової флори» –зазначає лікарка.
Окрім цього, є ще й небезпека використання несертифікованого обладнання або непрофесійного підходу фахівця. У найгіршому випадку це може призвести до опіків, рубців чи навіть спровокувати аутоімунні захворювання.
Після огляду та консультації лікарка порадила Анастасії інший метод — домашню фотоепіляцію. Це, на думку фахівчині, більш безпечний та гігієнічний спосіб, адже йдеться про індивідуальний пристрій, яким користується лише одна людина. Домашні фотоепілятори мають спеціальні насадки для інтимних зон. Вони не контактують безпосередньо зі шкірою, працюють на рівні пігменту.
Видаляти волосся, чи ні — виключно особистий вибір кожної жінки. Проте гінекологиня застерігає: як би жінка не вирішила, догляд за інтимною зоною повинен бути регулярним і правильним.
Поради гінеколога:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Погане самопочуття через зміну погоди: ревматологиня пояснила, чи дійсно метеочутливість впливає на здоров'я людей