Двічі на рік в Україні переводять годинники: восени та навесні. На це є кілька причин: відповідність біологічного часу календарному та заради економії електроенергії. За визначенням, поняття «перехід на зимовий час» є не зовсім коректним, оскільки правильніше називати цей час стандартним. Як правило, він є географічно виправданішим для відповідної місцевості, ніж літній час. А «зимовий час» — поняття окреме. Воно передбачає переведення стрілки годинника восени на годину назад відносно стандартного часу з обов'язковим поверненням навесні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Магнітні бурі на жовтень 2022: календар безпечних та небезпечних для самопочуття днів
В Україні вже традиційно годинники на зимовий час переводять в останню неділю жовтня. Тобто у 2022 році це потрібно буде зробити в ніч з 29 на 30 жовтня.
Важливо пам'ятати, що більшість електронних пристроїв перейдуть самостійно, але механічні, або не під'єднані до інтернету необхідно переводити вручну.
Переведення годинників на літній та зимовий час було визначено урядовою постановою "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року. Отож, на законодавчому рівні закріплено, що українці мають переводити годинники двічі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місячний календар на жовтень 2022: сприятливі та несприятливі дні для справ
За даними вчених, сезонне переведення годинників негативно впливає на здоров'я, бо змінює біологічні ритми людини. Переведення стрілок годинника на годину назад провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, викликає загострення хронічних хвороб, порушення сну та може стати причиною осінньої депресії.
Готуватися до переходу на зимовий час потрібно заздалегідь, оскільки адаптацію до нового часу людині необхідно майже 1,5 місяці.
Для цього необхідно:
► дотримуватися режиму сну й лягати трохи раніше,
► пити багато води й не зловживати шкідливою їжею,
► не варто вживати каву, чай чи алкогольні напої перед сном,
► перед сном приймати теплу ванну, щоб організм повністю розслабився,
► більше часу проводити на свіжому повітрі,
► займатися спортом,
► уникати перевтоми,
► перед сном провітрювати кімнату і не користуйтеся гаджетами.
Таким чином ви зможете підготувати свій організм до нового ритму та зміна часу для вас пройде безболісно.
Перехід на літній час відбудеться в ніч з 25 на 26 березня 2023 року: о 3 годині ранку 26 березня 2-23 року стрілки годинника будуть переведені на годину вперед.