Коли садити помідори навесні 2023: сприятливі дні за місячним календарем

Коли можна висаджувати помідори у відкритий ґрунт навесні 2023?

Садити помідори можна у відкритий ґрунт або в теплиці. Час посіву залежать від того, куди будуть висаджувати розсаду. У відкритий ґрунт сіяти помідори потрібно після березня, коли земля достатньо прогріється, а в теплиці можна сіяти і в лютому. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівний календар на травень 2023: сприятливі дні місячного календаря для садових робіт

Коли сіяти помідори на розсаду 2023

Найкраще висівати помідори на розсаду від кінця лютого і до кінця квітня. Для отримання повноцінної розсади помідорів від посіву до садіння необхідно 50-60 днів. Планувати точну дату висадки розсади в ґрнут слід залежно від прогнозу погоди та готовності землі. Не рекомендується тримати розсаду в кімнатних умовах тривалий час — переросла розсада буде слабкою.

Коли садити помідори у відкритий ґрунт

Розсаду томатів рекомендується висаджувати у відкритий ґрунт з початку травня-червня. Найкраще висаджувати помідори 20-25 травня. При цьому температурна для висаджування помідорів повина сягати не менше 18-19 °С, а середньодобова температура — 12-13 °С. При меншій температурі повітря варто забезпечити плівкове укриття, тому що паростки помідорів чутливі до різкої зміни погодни. 

Коли садити помідори за місячним календарем

Згідно з місячним календарем, сприятливі дні для посадки томатів: 1-4, 10-11, 20, 23, 25, 27, 29-30, 31 травня 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли садити моркву навесні 2023: сприятливі дні за місячним календарем

Як правильно садити помідори

1. Помідори не бояться пересадки, тому можна висаджувати томати навіть в ящики. Для ґрунту під томати рекомендується змішати торф та перегній в пропорції 2:1, додати пісок та добрива. Насіння у такий субстрат варто висівати на глибину не більше 1-2 см. Розсаду потрібно висаджувати у прогрітий грунт.

2. Через тиждень після висадки в ґрунт помідори потрібно підгодовувати азотом, поливати водою, посипати золою та розпушувати.

3. Для забезпечення гарного врожаю важливо лишати достатню відстань між помідорами у відкритому ґрунті — не менше 50 см. Далі можна зробити прохід приблизно в метр шириною, і знову так само висадити два рядки з томатами. Високорослі помідори слід садити рідше, а низькорослі  — кучніше.

Loading...

Більше новин