Київ прекрасне місто, але давайте чесно: іноді хочеться вдихнути повітря, яке не пахне метро, послухати тишу без фонових сирен і побачити не черговий торговий центр, а щось справжнє — живе, зелене, мальовниче.
Такі місця є. Просто за годину від столиці — замки, старовинні маєтки, панорамні схили над Дніпром, зоопарки, етно-музеї, ландшафтні парки, і навіть місця сили, де хочеться мовчати і дивитися вдалечінь.
Ми зібрали для вас 7 найцікавіших напрямків для мандрівки з Києва, які не потребують складної підготовки, але точно подарують вам враження. Запасаємось перекусом, заряджаємо телефони для фото — і вирушаємо туди, де відпочинок справді починається.
Якщо ви шукаєте місце, де історія оживає серед мальовничих пейзажів — обов’язково завітайте до садиби Хоєцьких. Розташована в селі Томашівка, ця резиденція, побудована ще на початку XX століття, вражає своєю вишуканою архітектурою, що нагадує справжній казковий палац. Територія маєтку доглянута монахами, а серед алей — фрески з біблійними сюжетами.
Для дітей буде цікаво побачити масивні вежі, високі кам’яні мури й відчути себе маленькими дослідниками старовини. Атмосфера спокою, бездоганна чистота та фотогенічність кожного куточка роблять садибу ідеальним місцем для сімейного вікенду.
Ще донедавна за високими парканами Межигір’я ховалася резиденція екс-президента, а сьогодні це — відкритий простір для прогулянок, екскурсій і сімейного відпочинку. Простора зелена територія, ставки, велосипедні доріжки, зоопарк і навіть кінний клуб — усе це чекає на гостей лише за 30 хвилин їзди від столиці. Особливо сподобається дітям годувати тварин у міні-зоопарку та гуляти біля озер з лебедями. А дорослі зможуть взяти аудіоекскурсію і дізнатися цікаві факти про те, як виглядав розкішний побут можновладців.
Для тих, хто хоче втекти від цивілізації, Витачів — справжня знахідка. Це одне з найстаріших поселень Київської області, розташоване на схилах з видом на Дніпро. Тут гармонійно поєднуються природа, тиша та дух історії: залишки давньоруського городища, дерев’яний вітряк, капличка та загадкові камені з символами.
Піші прогулянки, можливість побачити зайців, подихати весняним повітрям на висоті з краєвидом до самого Києва — ідеальний варіант для сімей з дітьми, які люблять природу.
Цей ландшафтний парк у селі Буки — приклад того, як із забутої території можна створити справжню перлину відпочинку. Вхід прикрашає старий фонтан із Майдану, а далі — храмовий комплекс, алеї, містки, міні-зоопарк і дивовижні скульптури, які точно зацікавлять малечу.
Окремої уваги заслуговує Алея казок з веселими жабами, міст до маєтку з краєвидом на водоспад, а також кафе й готель для тих, хто хоче залишитися на ніч.
Якщо ви хочете не просто вийти на природу, а й зануритися в українську культуру — обов’язково завітайте до музею просто неба в Пирогові. Це справжня подорож у часі. На території понад 130 гектарів розкинулося більше 300 унікальних архітектурних пам’яток з усіх куточків України: від гуцульських дерев’яних церков до полтавських мазанок зі стріхою. Унікальна нагода побачити, як жили українці в різні історичні періоди, відчути атмосферу старовинних сіл і побачити справжні хатки, які були перевезені сюди з Полісся, Поділля, Карпат, Слобожанщини, Лівобережжя й інших регіонів. Усе автентичне: від тинів і криниць до внутрішнього оздоблення хат.
Місце дуже люблять родини з дітьми — адже тут не лише красиво, а й пізнавально. Можна заходити в старовинні хати, фотографуватися біля вітряків і млинів, годувати кіз та курей на етно-подвір’ях, а у вихідні — навіть потрапити на тематичні ярмарки, фестивалі або майстер-класи з гончарства, ковальства, вишивки.
На території також є затишні кафе, де можна скуштувати традиційні українські страви: вареники, борщ, узвар. А ще — прокат велосипедів, кінні прогулянки, сувенірні крамнички з виробами народних майстрів.
Цей парк — справжній ботанічний скарб України. Більше 2,5 тисячі видів дерев і рослин, розкішні алеї, водоспади, павільйони, містки, ставки та білосніжні лебеді — все це дарує відчуття спокою і гармонії. Дітям сподобається простір для бігу й досліджень, а дорослі оцінять історичні об’єкти, зокрема резиденцію Браницьких. Парк має 400–405 га території з понад 2 500 видів рослин, серед яких діброва 48 га: дуби віком 170–400 років
Заснована 2001 року, сьогодні ферма охоплює 80 га, де містяться понад 400 страусів (африканські, нанду, ему). Птахи живуть у сім'ях із самцями й самками, підлітки — в окремих вольєрах. Це найбільша страусина ферма в Україні, де зібрані майже всі види цих птахів.
На території розташовані глемпінги, еко-котеджі, басейни, ресторан та винний хаб. Діти можуть погодувати страусів та побачити інкубатори з яйцями, поспілкуватися з тваринами в міні-зоопарку (від каченят до верблюдів), пострибати на батуті, пройти мотузковий парк, а ще відвідати захопливі квести й шоу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подорож визначними замками України: 7 найкрасивіших фортець, які варто відвідати