Подорож визначними замками України: 7 найкрасивіших фортець, які варто відвідати

Відкрийте для себе Україну з нового, історичного боку – вирушайте в мандрівку її визначними фортецями. Ми підготували для вас особливий маршрут, що проведе через сім найдивовижніших замків, кожен з яких має свою неповторну історію.
Збирайте валізи, адже на вас чекає захоплива подорож. Чи знали ви, що Україна приховує справжні скарби минулих епох – величні фортеці та замки, що вражають своєю красою та могутністю?
Запрошуємо вас у незабутню мандрівку історичними краєвидами, де кожен камінь дихає легендами та героїчними історіями. Від неприступних мурів до вишуканих палаців: відчуйте дух лицарства та насолодіться мальовничими панорамами, що відкриваються з високих веж.
Дубенський замок
Замок на теренах міста Дубно Рівненської області виник ще в Х столітті. А в ХІІІ піддався жорстокій атаці монголів, котрі зруйнували споруду. Відновив замок князь Костянтин Острозький, збудувавши міцні кам’яні укріплення. А підземелля фортеці насичено безліччю таємних ходів. Під час нападу ворогів місцеві жителі зберігали там майно та запаси.

Хотинська фортеця
Найміцніша фортеця з багатим історичним минулим. Саме тут відбулася найбільша кількість загарбницьких битв в історії нашої держави. Колись сам Гетьман Війська Запорізького Петро Сагайдачний захищав споруду від османського війська. А зараз будівля і її краєвиди є головним майданчиком для зйомок кінофільмів.

Фортеця Аккерман
Територіально найбільша українська фортеця знаходиться у Білгороді- Дністровському, Одеської області. Колись це було грецьке місто Тіра. В середньовіччі сюди прийшли генуезці і поклали початок даній споруді. Та найдовше його тримали османи - 328 років. Цей замок на березі лиману неодноразово відвідували Леся Українка, Іван Нечуй- Левицький та Адам Міцкевич.

Замок графів Шенборнів
Казковий замок Шенборна на Закарпатті був зведений у 1728 році. Його архітектор Гроссерсон розробив проект розбудови маленького будинку до величного замку, що наразі є гордістю закарпатського регіону. Зазвичай замки є темними кам’янистими спорудами. Цей маєток навпаки є світлим і просторим з великою кількістю вікон. Його дизайн дійсно нагадує вишукані палаци принцес Діснею.

Кам’янець-Подільський замок
Найбільш відомий туристам замок розміщений у місті Кам’янець Подільський, Хмельницької області. Фортеця має цікаву конструкцію: вона оточена водоймою, котра здійснювала важливу місію в захисті замку від загарбників. Над розробкою і реконструкціями будівлі працювали архітектори з усієї Європи, через це вона увібрала в собі безліч стилістичних напрямків. Частку коштів на будівництво замку виділив і Папа Римський. На честь нього назвали одну з башт - папська.

Замок Паланок
Замок Паланок є найвизначнішою пам’яткою міста Мукачево. Він гордо стоїть на вершині гори, в якій колись містились підвали для захисту населення. Фортеця невпинно переходила в управління то одного королівства то іншого. Радянська влада вирішила зробити з нього профтехучилище. Наразі будівля є краєзнавчим музеєм Закарпаття.

Підгорецький замок
Підгорецький замок на Львівщині є спадком відомого магната Речі Посполитої - Станіслава Конецпольського. Палац є вишуканим витвором мистецтва у стилі бароко і пізнього ренесансу. Маєток на даний момент хоч і зберігає історичну архітектурну пам’ять, все одно потребує значної реставрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди поїхати на вихідні: 7 найкрасивіших бюджетних локацій в Україні, від яких перехоплює подих