Анімаційний пригодницький комедійний фільм, що вийшов на екрани 2002 року, є однією з найуспішніших робіт мультиплікації у світі. У цьому матеріалі пропонуємо дізнатися цікаві факти про мультфільм, який підкорив серця мільйонів глядачів по всьому світу.
1. Творці планували, що в Сіда мала бути подружка на ім'я Сільвія, і вона навіть була в сценарії, але в результаті від цієї ідеї відмовилися, і на довгі роки лінивець залишився без пари.
2. Інтонації персонажів не були затверджені, адже акторам озвучки надали повну свободу. Так, наприклад, Джон Легуізамо - актор, який озвучив Сіда в оригінальній версії Льодовикового періоду, перебирав десятки всіляких варіантів голосу свого персонажа. Одного разу після перегляду документальних фільмів про дику природу актор дізнався, що лінивці зберігають їжу в роті. Тож він набив рот шоколадом і арахісовим маслом і, нарешті, знайшов потрібний голос для свого персонажа.
3. Перша частина культової франшизи – єдина, де можна побачити людських персонажів.
4.У процесі роботи над мультфільмом його творців консультували співробітники Американського музею природної історії. Науковці наполягали на тому, що в Льодовиковому періоді не повинно бути динозаврів, адже 20 тисяч років тому їх вже не існувало. Утім, це не завадило все-таки показати диназаврів у третій частині фільму.
5. Льодовиковий період мав бути драматичним, а не комедійним проєктом. Драма перетворилася на комедію завдяки кінокомпанії 20th Century Fox, яка погодилася випустити мультфільм з умовою, що він буде комедійним.
6. Цікавий факт, що всі істоти та об'єкти, побачені Сідом у льоду в першій частині, натякають на сюжет наступних мультфільмів. Так, риби з'являються в сиквелі, динозаври - у третій частині, а група лінивців і літаюча тарілка - у четвертій і п'ятій частинах відповідно.
7. У п'ятій частині Льодовикового періоду глядачі виявили багато відсилань до фільмів: «Чужий» (1979), «Прометей» (2012), «Марсіанин» (2015) та «Гравітація» (2013). Особливу увагу глядачів також привернуло відсилання до першої частини Льодовикового періоду - Сід дарує Брук малюнок із тим самим зображенням, яке він малює на печері на початку великої історії.
8. Деякі зображення персонажів були зроблені дітьми аніматорів для більшої переконливості. Наприклад, малюнок Сіда в печері зробив трирічний син художника Дана Шефельмана.
9.У фільмі є момент, коли немовля бачить корабель інопланетян, що застиг у льодах, і піднімає руку на знак привітання. Цікаво, що цей жест - традиційне вулканське привітання із серіалу Стартрек.
10. У третій частині Льодовикового періоду, коли головні герої вирушають через джунглі за Сідом, Бак кричить їм у слід «Хто входить тут, покинь усю надію» — кінцевий напис, розміщений над брамою пекла в «Божественній комедії», створеної Данте Аліг'єрі в 1307—1321 роках.
Дивіться Льодовиковий період на телеканалі 1+1 Україна 3 та 4 січня о 19:00, а також у неділю, 5 січня з 15:55 до 21:00!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше, ніж просто мультфільм: 4 життєві уроки з анімаційного фільму Думками навиворіт, про які варто поговорити з дітьми