Мобілізація в Україні: Міноборони розширило перелік придатних до служби у воєнний час

Міноборони змінило наказ про ВЛК, розширивши межі придатності до служби.

Міністерство оборони внесло зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, розширивши перелік осіб, придатних до служби у воєнний час. Про це повідомляють Ukrainian Military Pages з посиланням на наказ Міноборони № 490, наказ Міноборони № 402.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація в Україні: чого чекати з 1 вересня

Мобілізованих буде більше: Міноборони оновило список хвороб для оцінки придатності військовослужбовців

► Спрощені вимоги ВЛК для десантників і морпіхів

► За "спірними" статтями придатними визнаватимуть всіх

► Обмежено придатні будуть придатними за конкретною військовою спеціальністю

Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (наказ Міноборони № 402) внесені наказом Міністерства оборони від 18 серпня 2023 року № 490 і набули чинності 25 серпня. Варто зазначити що того ж дня набули чинності й інші зміни внесені наказом № 456, які передбачають спрощення вимог для служби в ДШВ та морській піхоті в особливий період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проблема працевлаштування військових після закінчення служби: відповідь адвоката

Повністю оновлено Розклад хвороб для оцінки придатності військовослужбовців, деталізовано порядок визначення місця служби для обмежено придатних, уточнено порядок прийняття постанови ВЛК про причинний зв’язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва) із проходженням військової служби та захистом Батьківщини, зокрема уточнено перелік документів, які необхідно подати на розгляд, також до Положення внесено багато інших змін.

Раніше у пункті 20.4 Розділу III Положення визначалось, що у воєнний час за статтями Розкладу хвороб, які передбачають варіанти — індивідуальну оцінку придатний або обмежено придатний до служби, ВЛК має приймати постанову «придатний до військової служби», за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в. Тепер слова та цифри «за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в» з Положення виключено, тобто за «спірними» статтями придатними визнаватимуть всіх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хоробрі серця: історії незламних військових, які виборюють незалежність України

Щодо обмежено придатних, то відтепер одночасно з постановою про обмежену придатність до військової служби ВЛК має приймати постанову про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю (ВОС).

У разі визнання військовослужбовця непридатним до служби за військовою спеціальністю, командир частини перед переміщенням військовослужбовця на іншу посаду може направити його на ВЛК для визначення придатності до служби за новою військовою спеціальністю.

Порядок проходження служби військовослужбовцями, які визнані ВЛК обмежено придатними, визначається Положенням про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, затвердженим Указом Президента від 10 грудня 2008 року № 1153 та Інструкцією про організацію виконання Положення (наказ МОУ від 10 квітня 2009 року № 170).

Кого визнаватимуть придатними для служби

Відтепер "за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в" з Положення виключено, тобто за "спірними" статтями придатними визнаватимуть всіх:

  • 2-в – клінічно вилікуваний туберкульоз;
  • 4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
  • 5-в – безсимптомне носійство ВІЛ;
  • 12-в – повільно прогресуючі та непрогресуючі з незначними порушеннями функцій та рідкими загостреннями анемії, порушення згортання крові, пурпура, геморагічні стани, інші хвороби крові та кровотворних органів, деякі порушення із залученням імунного механізму.
  • 13-в – хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
  • 14-в – легкі короткотривалі хворобливі прояви психічних розладів;
  • 17-в – невротичні, пов’язані із стресом і соматоформні розлади при помірно виражених, короткотривалих проявах, з астенічним станом;
  • 21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи з незначними порушеннями функцій;
  • 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади, крім епілепсії, з незначними порушеннями функцій органів і систем.

Також в Україні зареєстровано законопроєкт про заборону отримати відстрочку від мобілізації чоловікам, які здобувають другу освіту після 30 років. Про це заявив представник президента України у ВР: 

"Отримав інформацію від Міносвіти, станом на 2019/2020/2021 роки, студентів 25+ років було близько 40 тисяч. У 2022 році, коли розпочалась повномасштабна війна, таких студентів стало вже 106 тисяч".

Лікарська комісія: як нині відбувається проходження ВЛК і якй це процес хочуть спростити:

Loading...

  •  
Більше новин