Українців за кордоном зобов'язали ставати на військовий облік у дипустановах: які є винятки

Військовий облік за кордоном: як дипустанови вестимуть облік призовників?

Українці за кордоном зобов‘язані ставати на військовий облік у дипустановах. Про це йдеться в ухваленому урядом 30 грудня Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масової мобілізації поки не буде: міністр оборони розповів, яких фахівців потребує ЗСУ

Військовий облік за кордоном 2023

Згідно з документом, закордонні дипломатичні установи України:

  • інформують громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
  • сприяють поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період);
  • повідомляють у семиденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку;
  • ведуть військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за відповідним списком. Список зберігається в закордонній дипломатичній установі України протягом п’яти років.
Тимчасовий консульський облік — реєстрація інформації про місце перебування за межами України громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном.

У разі, якщо громадянин України перебуває за кордоном не більш як три місяці, він може не ставати на військовий облік.

"Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до трьох місяців, з військового обліку не знімаються", — йдеться у документі.

Зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які виїжджають за кордон на строк понад три місяці, здійснюється після особистого прибуття їх до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки з документами, що підтверджують виїзд за кордон.

Більше новин