Юрій Горбунов у великому інтерв’ю відповів на питання про серіальне виробництво, перетин кордону та про судовий позов через розповсюдження недостовірної інформації

У великому інтерв’ю журналістці Аліні Доротюк Юрій Горбунов розставив всі крапки над «Ї».

Нещодавно ведучий «1+1 Україна» та кінопродюсер Юрій Горбунов зазнав критики через участь його кінокомпанії «Прототип продакшн» у державному мистецькому конкурсі на виготовлення серіалів. У великому інтерв’ю журналістці Аліні Доротюк він розставив всі крапки над «Ї» і пояснив, чому вирішив взяти участь у конкурсі, чи вважає гумор в кіно актуальним під час війни, про волонтерські концерти для ЗСУ та відповів на звинувачення у нібито незаконному перетині кордону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юрій Горбунов та Катерина Осадча підтримали благодійний вечір в Нью-Йорку

Юрій Горбунов пояснив механіку конкурсу та чому кошти, виділені на кіносеріальне виробництво, не можуть йти на інші потреби. Про це, до слова, у інтервʼю BBC детально розповів екс-міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Ці гроші навіть не на культуру загалом – на книги, вистави, а конкретно на кіно. В сумі – 400 мільйонів гривень. Ми повинні на рівні держави це пояснити людям. Тому що виглядає дійсно дивно, коли в країні, в якій йде війна, постійно йдуть збори на дрони або ще на щось, і при цьому гроші йдуть на кіно”, - каже ведучий.

Через такі непорозуміння Юрій зазнав чималої критики в соцмережах. 

«Я розумію, чому суспільство так відреагувало саме на наш серіал. Ми всі втомилися. Ми всі хочемо перемоги. Ми розуміємо, що зараз будь-яка дурниця може викликати бурхливу реакцію. Але коли мені почали писати, а що ви зробили для перемоги? А в мене є результати нашої роботи: спілка підприємців кіно- та телеіндустрії відправила на фронт біля 800 автомобілів. З концертами по Україні і Європі з Дзідзьо і Олександром Пономарьовим ми зібрали близько 2,5 мільйонів євро для ЗСУ», - каже ведучий.

Юрій Горбунов зазначив, що як кінопродюсер довго розмірковував, чи варто його компанії брати участь у конкурсі.

«Чому ми думали йти на цей конкурс, чи ні? Тому що права на весь продукт держава забирає собі. Це не зовсім влаштовує продюсерів. А забирає тому, що планує монетизувати з кількості показів і в даному випадку всі ці гроші – 33 мільйони гривень назад повернулися б до держави. Тобто, це гроші, які окупаються. Тому, коли продюсеру говорять – ми даємо вам кошти на зйомки, але забираємо у вас права, це не дуже нам подобається. Так ти тільки заробляєш на зарплатні під час зйомок, і все». 

Юрій Горбунов розповів, що його кінокомпанія «Прототип продакшн» у 2018 році повернула Держкіно всі гроші, виділені на виробництво “Скажене весілля” - а це трохи більше трьох мільйонів гривень. Це прецедент для українського кіно, коли компанія-виробник повертає усі гроші, взяті на виробництво фільму.

Горбунов також пояснив, чи є подібність сценарію його стрічки з російськими серіалами і зазначив, що це порівняння його здивувало:

«Я, на відміну від тих людей, які написали, що це калька від російського серіалу, не дивлюся російські серіали. У нас це історія, коли на початку війни два айтішника в Харкові йдуть у військкомат, але їм відмовляють, бо немає бойового досвіду. Тоді хлопці вирішують продовжувати робити свій стартап, переїхати на захід України аби його завершити, працювати і донатити гроші на ЗСУ. По дорозі у них закінчується заряд на автомобілі, вони зупиняються в неіснуючому містечку Інгулець. А в кінці наші герої стають реальними героями, тому що ловлять ДРГшників. Я впевнений, за такою ж аналогією можна привести приклад сотень серіалів».  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як приготувати холодний борщ: рецепт від Юрія Горбунова та Єгора Гордєєва (відео)

Ведучий прокоментував, чи планувався прототип Поворознюка у серіалі:

«В цьому населеному пункті є місцевий царьок, яких дуже багато, а-ля Поворознюк. Не він, а такий як він. Наша ціль – висміяти таких царьків, які себе почувають королями, навіть вище влади. Вони є в будь-якому районному центрі. Для того, щоб було зрозуміліше, хто він, ми придумали, що це такий, як Поворознюк. Щоб показати всю його надмінність, нікчемність. Поворознюк - це ім’я номінальне. Для того, щоб людям, які приймають наші заявки, було зрозуміло, про кого може йти мова». 

Горбунов також говорить про важливість того, аби кіноіндустрія під час війни працювала.

«Щоби зняти серіал, потрібно приблизно 50-60 днів. В цьому процесі задіяно приблизно 200 людей. Це ті люди, які отримають зарплатню, сплатять податки і мають з чого донатити. Це найважливіше. Тому що всі ті фінансові подушки, які люди зберігали на «чорний день», закінчилися. У людей немає вже з чого донатити. Тому, запустити кіноіндустрію було надзвичайно важливо».

Юрій Горбунов зі своєю командою ще влітку минулого року зняв комедійний серіал «Скажені сусіди»: «Я зрозумів, що це така пігулка, щоб підняти бойовий дух, покращити настрій і відволіктися. Тому комедія в ці часи має дуже важливе стратегічне значення».

А на закиди від хейтерів про те, чи на часі кіно, Юрій відповідає:

«Наш серіал «Скажені сусіди», який ми зняли під час повномасштабної війни - наша відповідь тим, хто каже, що кіно не на часі. Його показали на телеканалі ТЕТ, на Київстар ТБ, а зараз він вийшов на Netflix. На сьогоднішній день він там на 6-му місці. Ми обійшли «Люпена», «Лінкольн для президента». Ми єдиний український серіал, який потрапив в 10-ку переглядів на Netflix. Я не претендую на те, щоби всім подобатись, але є рейтинги і є результат».

А про звинувачення у нібито незаконному виїзди за кордон навесні 2022 року, Юрій Горбунов має чітку відповідь: 

«Всі мої виїзди за кордон офіційні. Всі вони зафіксовані в моєму паспорті і там є всі штампи, які потрібно. Те, що написали «Цензор.Нет» і подібні видання, які їх підтримали і які належать до певної політичної сили, будуть нести офіційну привселюдну відповідальність. Я вже подав заяву у відповідні органи для того, щоб це розслідували. І ті люди, які зробили цей наклеп, обов’язково будуть вибачатися.

Я не відпочивав на іспанських курортах. Я був у Барселоні і Жироні там, де були концерти з Дзідзьо і Олександром Пономарьовим». 

Повну розмову дивіться за посиланням.

Більше новин