Вальпургієва ніч: прикмети та обряди (що не можна робити)

Які існують прикмети та заборони на цю ніч?

Вальпургієва ніч — стародавнє слов'янське свято, яке й нині відзначається українцями. Свято в цю ніч відзначається в країнах Центральної і Північної Європи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихідні у травні 2023 в Україні: які свята чекають українців

Коли Вальпургієва ніч

Вальпургієва ніч — ніч з 30 квітня на 1 травня, язичницьке свято. Вважається, що ця ніч незвичайна. В ніч з 30 квітня на 1 травня відзначали свято Сонця, Бельтан, яким починається світла пора року, а природа отримує від світила і дарує людині особливо багато енергії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місячний календар на травень 2023: сприятливі та несприятливі дні для справ

Що таке Вальпургієва ніч

Своїми коренями традиція святкування Вальпургієвої ночі сягає язичницьких часів, коли таким чином святкувався прихід весни. У християнській традиції це день святої Вальпурги, сестри святого Віллібальда, англійської проповідниці християнства у франкських краях. Зважаючи на те, що раннє християнство часто християнізувало язичницькі традиції, обидва свята злилися в одне. В традиції нордичних міфів, Вальпургієва ніч символізує час, коли Одін помер, щоб збагнути значення рун. 

Назва Вальпургієвої ночі пішла від збігу зі святкуванням 1 травня пам'яті святої Вальпурги (Вальбурги), сестри святого Віллібальда, канонізованого в 778 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на травень 2023: найважливіші свята та дати

Вальпургієва ніч в Україні та світі: традиції та обряди

Вважається, що в цю ніч слабне межа між світами мертвих і живих. Люди розпалюють багаття, щоб відігнати мертвих і духів, що за повір'ям блукають у ці часи посеред живих. У народі в цю ніч обходили будинки з факелами й дзвонили в церковний дзвін.

У народі вірили, що трави в цей день мають чудодійну силу. Тому знахарі збирали їх, щоб лікувати тяжкохворих людей. 

У країнах Європи і сьогодні відзначають Вальпургієву ніч, але зараз урочистість має розважальний характер. Заведено палити багаття, відганяти злих духів, влаштовуючи карнавальні ходи. Програма свята не змінювалася вже більш ніж 100 років: старовинні ігри, виступи студентських хорів і традиційні вогнища. У багатьох європейських країнах із заходом сонця хлопчаки починають кричати і запалювати петарди, оскільки вважається, що найкращий засіб від духів — галас.

Вальпургієва ніч: народні прикмети

►Вважалося, що сплетений вінок із зірваного в Вальпургієву ніч плюща зробить дівчину в очах коханого красивою. 

►Зозуля кує – настають теплі дні.

►Якщо ніч буде теплою чи прохолодною, то таким буде і літо. 

►Дощ – до хорошого урожаю жита.

Що не можна робити у Вальпургієву ніч

  • Вважалось, що у Вальпургієву ніч не можна вдягати чорне, щоб потім людину не переслідували неприємності. 
  • Також у цю ніч заборонено сваритись, лаятись та ображати когось.
  • За повір'ям, у Вальпургієву ніч не можна приносити додому бузок. 
Більше новин