Через воєнний стан, обстріли багатьох населених пунктів України російськими загарбниками та необхідність перебувати у бомбосховищах буває складно вчасно отримати медичну допомогу, навіть якщо вона конче необхідна. У МОЗ нагадують, що самолікування шкідливе, але у критичних випадках все ж треба знати, як діяти, щоб не допустити погіршення стану хворого. Отже, що робити при підвищенні температури тіла та/чи артеріального тиску в умовах відсутності доступу до медичної допомоги?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аптечка для сховища: що важливо взяти з собою в укриття
Якщо у вас чи вашої дитини підвищилася температура тіла, але огляд лікаря є наразі неможливий, у МОЗ радять діяти наступним чином:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зупинити кровотечу: правила невідкладної допомоги від лікаря Комаровського
У стресових ситуаціях часто загострюються хронічні хвороби, серед яких і гіпертонія. Крім того, підвищення артеріального тиску так само може бути реакцією на стрес. Як діяти при підвищеному тиску без доступу до медичної допомоги, рекомендують фахівці МОЗ:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Термічні опіки: що робити, щоб допомогти постраждалому, а що категорично заборонено (поради МОЗ)
За першої ж можливості зверніться за консультацією до лікаря, особливо якщо мова йде про дитину. Оптимально зробити це офлайн, але якщо немає такої можливості, може допмогти і онлайн-консультація. Пам'ятайте, самолікування може бути шкідливим і є допустимим лише у крайніх випадках, коли стан людини терміново треба покращити.