Гурт Ziferblat із піснею Bird of Pray таки виборов місце у грандфіналі, хоча організатори вирішили зберігати інтригу до останньої миті — Україну оголосили фіналістом останньою серед усіх десяти країн, які пройшли далі.
Журналістка Сніданку з 1+1 Олена Квітка, яка безпосередньо працює на місці подій у Базелі доповідає, що у фінальній десятці залишалося лише одне вільне місце, і серед шести країн тримали інтригу до останнього. Коли пролунало «Україна» — весь медіацентр вибухнув емоціями. Навіть казали: «Не можна так з українцями, у нас і так нерви ледь витримують».
Як раніше розповідали Ziferblat, ця пісня — рефлексія на те, у чому ми живемо і розповідає історію одного дня у темні часи. Вона показує, що, навіть у темряві ми не маємо забувати звертатися до світла.
Номер розпочався виходом соліста із енергійним і сильним вокальним стартом. Пісню доповнили ніжні мелізми від тріо бек-вокалісток, а далі зал засяяв яскравими спецефектами в завершенні з гармонійним гітарним рифом. Солістом пісні виступив учасник гурту Даниїл Лещинський, в той час Валентин Лещинський підтримував емоційною грою на гітарі разом із потужним барабанним бітом від Федора Ходакова.
Особливу увагу привернули деталі сценічних костюмів: кожен з учасників мав своє унікальне серце. У барабанщика Федора воно було на шлейфі, у Валентина — на комірі, у Даниїла — у вигляді скляної пташки.
«Вони виготовлені не зі скла і срібного напилення, як зазвичай робляться дзеркала, а це справжній метал, відполірований до дзеркального блиску. Це дає можливість їм і красиво сяяти, як дзеркало, але при цьому їх неможливо розбити. Це металеві, сталеві серця. І я думаю, що це дуже резонує зі станом кожного з наших співвітчизників, кожної людини, яка зараз живе в Україні», — ділиться дизайнер костюмів Іван Фролов.
У соціальних мережах номер України миттєво потрапив в українські та європейські тренди. Користувачі називали виступ сильним, зворушливим та дуже яскравим. Багато хто відзначив поєднання сучасного звучання та глибокого символізму, а також естетику сценічного номеру.
«Україна не йде за трендами — вона їх задає. Дивовижний виступ. Такий ніжний і музичний»,
«Це виконання виділяється серед інших європейських поп-пісень на цьому конкурсі. Дуже ніжно, хвилююче, так музично! Дякую Україні за якісну музику на Євробаченні. Ви піднімаєте планку»,
«Україна як завжди чудова! Я зворушена, відчуваю тепло і спокій. Я закохана в пісню»,
«Це найкраща пісня та виконання вечора. Вітання з Колумбії»,
«Україна, безперечно, є моїм улюбленим виступом і піснею з Євробачення 2025. Мої 12 балів вам із Португалії»,
«Хай щастить Україні, що б не сталося. Пишайтеся своїм представниками Вітання з Фінляндії»,
«Так щиро. Такий чистий. Такий стильний. Так емоційно. Настільки відрізняється від виступів у 1-му півфіналі, а також від інших представників України на Євробаченні. Данило — як маленький принц. Але у нього сталеве серце, і його неможливо зламати. Дякую, Ziferblat за цей шедевр!»,
«Ця пісня набагато прогресивніша за решта виступів»,
«Україна знову у фіналі. Це така видатна і цікава пісня. Це заслуговує визнання. Успіхів і вітання з Німеччини!»,
«Я дуже за них переживав... Але це було круто! І заспівали чудово! Однозначно фаворити. ️Це було чарівно!»,
Нагадаємо, гранд-фінал Євробачення 2025, під час якого визначиться переможець, відбудеться 17 травня. У фіналі конкурсу візьмуть участь 26 країн: 10 країн із першого півфіналу, 10 країн з другого півфіналу, країни «Великої п'ятірки» (Великобританія, Німеччина, Іспанія, Італія та Франція) та країна-господиня Швейцарія. Порядок виступів визначиться продюсерами конкурсу по завершенні другого півфіналу.
Раніше ми розповідали, коли і де дивитись Євробачення 2025.
Усі подробиці про Євробачення 2025 дивіться у наступних випусках ЖВЛ представляє у Сніданку з 1+1, що виходить із 06:30 до 10:30 на телеканалі 1+1 Україна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євробачення 2025: як пройшов перший півфінал, в якому виступила Україна - відео