Як виростити фіалку з листочка (дієві поради у "Сніданок. Вихідний")

Розмноження фіалки з одного листка: покрокова інструкція.

Фіалка – найрозповсюдженіша рослина в світі, разом з тим вона – одна з небагатьох квіток, яка не викликає алергії. Експертка з рослинництва Олена Самойлюк в ефірі “Сніданок. Вихідний” розповіла, як з листочка виростити повноцінну рослину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯк врятувати кімнатні рослини після довгої розлуки: поради Антоніни Лесик

Як виростити фіалку: поради експерта

Обирайте не великий горщик. Це може бути навіть пластиковий стаканчик. Коли листочок пустить коріння та трохи підросте зверху, його можна буде пересадити у більший об'єм. 

►Для вирощування можна обрати будь-який з наповнювачів: вода, ґрунт або розрихлювач. Обрана ємність має бути завжди зволоженою. Якщо будете пророщувати у воді, то вона має бути не холодною.

Правильний зріз. Листочок, який ми плануємо пророщувати, потрібно зрізати гострим знаряддям. Для цього може підійти канцелярський ніж або ж медичний скальпель. Якщо листочок вже зірваний, то варто оновити зріз – він має бути косим та дивитися на листочок. Черенок має залишитись довжиною 2-3 сантиметри.

Гарне освітлення. Майбутня рослина має отримувати достатню кількість світла. Якщо поставите її на підвіконня, то слідкуйте, щоб прямі промені сонця не попадали на квітку.

Для зимового періоду варто створити тепличку. Для цього можна використати звичайний пакет, який потрібно буде одягнути зверху рослини. Це дасть змогу підтримувати потрібну температуру та вологу.

За гарних умов через три тижні можна буде побачити перші корінці, а через 1-2 місяці почнуть з'являтися перші діточки.

Дивіться повний гайд по вирощуванню фіалки у відео зі студії “Сніданок. Вихідний”:

Loading...

Більше новин