Користь і шкода молока: чи можуть молочні продукти принести шкоду здоров'ю та чи варто пити молоко після 25 років (лікар-дієтолог розвінчує найпопулярніші міфи)

Раніше молоко вважалося найкориснішим продуктом для людини. Зараз існують дослідження, які показують, що не всім людям можна вживати молочні продукти. Кому не можна вживати молоко та яка його норма на день вважається корисною?

Молоко — це найсуперечливий продукт в нашому раціоні. Чи є в молоці всі необхідні мікроелементи для краси або навпаки — воно шкідливо для нашого здоров'я? Чи справді молоко не можна вживати після 20-25 років? Та чи може від нього висипати акне? Про це розказала лікар-дієтолог Марта Лісевич в програмі «Сніданок. Вихідний»

Лікар-дієтолог Марта Лісевич прокоментувала, що дійсно молоко це дуже суперечливий продукт. Для людей, що добре переносять молочні продукти, молоко корисне, але воно не є найважливішим продуктом в раціоні людини.

Розділяють домашнє молоко (з під корови) та промислове молоко (з магазину). Для дорослої людини норма молока на день становить 250 мл, тобто склянка молока. Норма кисломолочних продуктів, йогурту та сиру становить — 100-150 мг на день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стереотипи в косметології: чи впливають солодощі, молочка та фастфуд на появу акне (розповідає лікар-косметолог)  

Які існують найпопулярніші міфи стосовно вживання молока

Існує думка, що люди після 25 років вже не можуть перетравлювати молоко, бо зникають ферменти необхідні для цього

Лікар-дієтолог прокоментувала, що дійсно діти до 5 років мають дуже багато ферментів для засвоювання молока, бо воно їм необхідне. З часом цих ферментів стає менше. Тобто ферментна активність з віком зменшується і на постійній основі людям старшого віку вживати молоко не варто. 

Молочні продукти провокують акне 

Марта Лісевич прокоментувала, що це дуже суперечлива інформація. Згідно з останніми дослідженнями, є інформація, що це дійсно правда. Молочні продукти мають лактозу та велику кількість молочного цукру, що впливає на появу акне, але не є причиною номер один появи цього захворювання. 

►Якщо людина не вживає кисломолочні продукти на постійній основі, то їй потрібно додатково вживати пробіотики

Лікар-дієтолог стверджує, що це неправда, бо пробіотики не варто вживати без призначення лікаря. 

►Молочні продукти не можна вживати натщесерце

Вживати молоко натщесерце можна тим людям, які добре переносять лактозу. Людям, що погано переносять молочні продукти, їх краще не вживати.

Коли потрібно здавати аналізи на переносимість лактози

Чи потрібно здавати тести на переносність  лактози, чи не потрібно — вирішує лікар. Існують різні види тестів. Найпростішим є генетичний тест на нестерпність лактози. Для аналізу береться кров або слина. Здати його можна в будь-якій лабораторії. 

Показаннями для відвідування лікаря є дискомфорт, метеоризм та розлади шлунку після вживання молочних продуктів. 

Які молочні продукти шкідливі для здоров'я

Шкідливими молочними продуктами для здоров'я вважаються:

  • йогурти з додаванням наповнювачів, бо в них є велика кількість цукру. Краще взяти звичайний  йогурт та додати в нього ягоди. 
  • солодкі глазуровані сирки, бо в них міститься велика кількість цукру та неякісний шоколад
  • плавлені сирки — це джерело трансжирів, що негативно впливають на судини та викликають розвиток атеросклерозу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезонна дієта: чи можна схуднути, вживаючи фрукти та ягоди (розказала дієтологиня)

Вживати перераховані продукти не варто як дітям, так і дорослим. 

Більше новин