Як уберегти дітей від небезпеки під час канікул

У програмі Сніданок 1+1 психолог розповіла, як уберегти дітей від небезпеки на канікулах.

Незабаром закінчується навчальний рік. Малеча з радістю чекає канікул, а батьки розмірковують, як вберегти дітей від небезпеки, коли вони залишаться самі вдома.

У тому, які небезпеки можуть загрожувати та як їх уникнути, розповіла в ефірі передачі Сніданок 1+1 психолог Леся Ковальчук.

Експерт радить батькам сформувати зону довіри, щоб дитині також захотілося розповідати про своє життя. Варто бути відкритим та ставитися до дитини як до особистості з власним баченням.

Основне завдання батьків - інформувати. Незважаючи на вік, варто пояснювати, що на світі є не лише хороші люди. Головне, це переконати чадо, що не варто соромитися звертатися за допомогою.

Як правильно пояснювати серйозні речі дитині, щоб вона сприймала інформацію?

  1. Потрібно постійно вести діалог. Не лише пояснювати, а й запитувати.

  2. Стати прикладом для дитини (зачиняти двері на ключ, дивитися у вічко перед тим, як відчиняти двері і т.д.)

  3. Моделювати ситуації, щоб дитині було зрозуміло, про що ви розповідаєте.

  4. Змодельовані ситуації повинні бути нейтральними, щоб не налякати дитину.

  5. Правила поведінки пояснювати в ігровій формі.

  6. Можна придумати слово-пароль, яке означає небезпеку.

Варто також слідкувати за безпекою дитини в інтернеті. Щоб уберегти чадо від сторінок для дорослих, суїцидальних груп та шахраїв, необхідно стати друзями у соцмережах та слідкувати за пошуковими запитами дитини.

Вдома батьки повинні уникати негативних чи розпачливих висловлювань, привити дитині жагу та інтерес до життя. Тоді чаду не захочеться приєднуватися до негативних субкультур чи поганих компаній.

Більше новин