Як захиститися від нападу собак: 6 порад, які збережуть життя

Кінолог розповів про причини агресивної поведінки собак та як захистити себе від нападу цих тварин.

В Україні все частіше на вулицях трапляються напади собак на перехожих. Причому агресія не лише з боку безпритульних чотирилапих. У студії «Сніданок з 1+1» кінолог Дмитро Козоріз розповів, що потрібно знати про поведінку німецьких вівчарок та як захистити себе від нападу цих собак.

Кінологи запевняють, що собака – це не універсальний друг для всіх, він друг лише для свого господаря. Окрім цього, всі собаки негативно реагують на запах алкоголю.

Якщо в одному місці велике скупчення собак, у поведінці тварин завжди спрацьовує стадний інстинкт.

Щоб поведінкою собаки можна було легко керувати, потрібно регулярно приділяти час та увагу тварині, тренувати, вигулювати пса, – зазначив кінолог

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сніданок з 1+1 зібрав понад 135 тисяч гривень на допомогу безпритульним тваринам

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, ЯКЩО НА ВАС НАПАДАЄ СОБАКА

1. Якщо відчуваєте, що зараз нападе пес, для захисту можна використовувати усі підручні предмети. Головне – не робити надто різких рухів.

2. Якщо носите рюкзак, можна його зняти і використати як захист, своєрідний щит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що потрібно знати, якщо ви хочете прихистити тварину з вулиці або з притулку

3. Рюкзаком, сумкою для ноутбука або спортивними рукавицями намагатися прикрити кінцівки та життєво важливі органи.

4. Якщо маєте із собою парасольку, треба відкрити її і розмістити перед собою. Це налякає тварину і допоможе уникнути укусу тварини.

5. Не можна голосно істерично кричати та утікати від собак. Потрібно прикрити спину і намагатися рухатися до безпечного місця.

Утікати можна лише в тому випадку, коли собаки від вас на великій відстані і у вас є поруч місце, де можна сховатись: під’їзд, магазин, кіоск, метро

6. Можна захистити себе за допомогою дезодоранту, лаку для волосся або газового балончика. Однак газовий балончик потрібно використовувати вкрай обережно, оскільки, розприскуюючи його, можна зашкодити і собі.

Щоб собака не нападав на людей, регулярно вигулюйте, доглядайте за твариною.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, як допомогти безпритульним тваринам взимку.

Більше новин