В Україні картоплю називають другим хлібом. У світовому рейтингу країн за кількістю споживання картоплі Україна входить в п'ятірку. Чим корисна картопля та як її правильно вживати без шкоди для здоров'я розказала лікар-дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко у програмі «Сніданок з 1+1».
Лікар-дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко прокоментувала, що в залежності від способу приготування, картопля по-різному може впливати на організм людини. Тобто, один вид продукту має різний смак, калорійність, різний набір елементів та вітамінів, різні показники інсулінового та глікемічного індексу.
Найбільше підіймає рівень цукру у крові — звичайне картопляне пюре. Воно має глікемічний індекс 90 — це майже стільки, скільки має цукор.
Найкориснішою стравою є картопля зварена у "мундирі". Вона має найменший глікемічний індекс. Також, як стверджує лікарка, холодне блюдо з картоплі є більш корисним та майже не додає людині ваги.
Наталія Самойленко прокоментувала, що картопля — це дуже смачний поживний продукт, але, із-за високого вмісту крохмалю, вживати її краще в першій половині дня (на сніданок або обід). Вечеряти стравами з картоплі не варто. Дуже гарно поєднувати картоплю з грибами, зеленню, рибою.
Замінити картоплю можна іншими овочами, що містять менше крохмалю, наприклад, всім видами капусти.
Лікар-дієтолог Наталія Самойленко розвінчує найпоширеніші міфи про картоплю — про це дивіться у відео сюжеті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картопляні деруни по-американськи: смачний та простий рецепт тейтер тотс (відео)
Дивіться відео рецепт приготування чиказької піци з сиром:
Loading...