Індексація пенсій 2024: коли пенсіонери відчують підвищення

Як і кому підвищуватимуть пенсії у 2024 році?

З початком нового року в Україні мінімальна пенсія підвищилась щонайменше на 260 грн. Українці, які досягли віку 65 років, не працюють і мають повний стаж (для жінок — це 30 років, а для чоловіків — 35), отримують 2361 грн. А вже навесні очікується індексація, тобто підвищення пенсійних виплат для всіх пенсіонерів. Як проходитиме індексація та коли пенсіонери відчують підвищення, розповіли у "Сніданку з 1+1", що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливо знати: які зміни чекають українців з 1 січня

Як проходитиме індексація пенсій 2024

Для індексації пенсій буде запроваджена бальна система. Вона має на меті вирівняти виплати для пенсіонерів, які давно вийшли на пенсію, і тих, хто досяг пенсійного віку нещодавно. За словами голови фінансового комітету Верховної Ради Данила Гетьманцева, для перерахунку пенсій в українському законодавстві передбачили спеціальну формулу. Вона складається з інфляції (50% від рівня 2023 року) та заробітної плати (50% від середнього заробітку за останні три роки). Цифра інфляції вже відома, а от 50% від зарплати остаточно обіцяють підрахувати до лютого місяця. Після чого отримають середнє арифметичне число.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливо знати: на скільки підвищать зарплатню у 2024 році

Перерахунок пенсій 2024: коли зростуть виплати

За прогнозами голови фінансового комітету, загальні пенсії цьогоріч зростуть на 13%. Перші підвищення українські пенсіонери зможуть отримати уже з березня. У пенсійному фонді зазначили, що перерахунок пенсій проводиться автоматично, тому надавати додаткові документи не потрібно.

Дізнавайтеся більше цікавого у "Сніданку з 1+1" у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна".

Більше новин