У Сніданку з 1+1 розповіли, що відомо про Келлога, які ідеї він вже озвучував у так званому мирному плані Трампа, а також чому війна в Україні може посварити його з донькою.
Кіту Келлогу 80 років. Він — генерал-лейтенант у відставці, який майже 40 років прослужив в армії США. Брав участь у війні у В'єтнамі та обіймав одну з керівних посад під час військової операції США в Іраку. Коли 47-й президент США Дональд Трамп призначив Келлога спеціальним представником з питань України та Росії, той наголосив, що невтомно працюватиме заради забезпечення миру силою, воднчас відстоюючи інтереси Америки.
Келлог — відданий прихильник Дональда Трампа. Під час його першого президентства працював виконувачем обов'язків радника з національної безпеки та брав участь у телефонній розмові Трампа із Зеленським, що ледь не обернулася для президента США імпічментом. Трампа звинувачували у тиску на президента України, щоб той відновив корупційне розслідування щодо сина Джо Байдена.
Джозеф став одним із тих, хто працював над розробкою мирного плану Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні, яку розв'язала Росія. У документі, опублікованому торік, йшлося про політику припинення вогню шляхом перемовин. Також пропонувалося відкласти на тривалий час обіцянку членства України в НАТО. План не передбачав відмови України від територій. Від Києва нібито очікувалося визнання, що ці території не повертатимуть військовим шляхом.
Напередодні візиту в Україну в ролі спецпредставника США Келлог заявив журналістам, що ніхто не нав'язуватиме президенту України Володимиру Зеленському так звану мирну угоду.
«Він і народ України ухвалять це рішення», — наголосив він.
Прибуття спецпредставника США у справах України та Росії відзначилося неприємними подіями напередодні. У ніч на 19 лютого росіяни активно атакували міста шахедами та ракетами, а заяви Дональда Трампа після перемовин США з Росією в Саудівській Аравії й поготів зіпсували українцям настрій. На залізничному вокзалі, де Келлога зустріла посолка США в Україні Бріджит Брінк, він заявив, що частина його місії — слухати. Після візиту він доповість президенту США озвучені тут думки.
Раніше Зеленський розповідав, що Келлог повинен зустрітися з головнокомандувачем ЗСУ Сирським та, можливо, командирами деяких бригад. А потім, якщо не відмовить, поїде з ним на схід країни, ближче до лінії фронту. Також не обійдеться без розмов про гарантії безпеки.
Loading...
Війна в Україні – не лише професійний виклик для Келлога, адже одна з його доньок Меган Мопс очолює благодійний фонд, що допомагає Україні. Від початку повномасштабного російського вторгнення її організація займається доставкою ліків і медичних товарів українським лікарням, евакуацією поранених американських добровольців і репатріацією тіл загиблих американських бійців.
У своїх соцмережах Мопс критикувала адміністрацію Джо Байдена за зволікання із допомогою Україні. Вона регулярно пише про російські атаки на цивільні об'єкти, катування українських військовополонених і сексуальне насильство, якого зазнають українці від окупантів. Як і батько, Меган є прихильницею політики Трампа. Вона покладає сподівання на завершення ним війни, але водночас наголошує: це має бути справедливий мир.
«Мир будь-якою ціною – це не мир, а капітуляція, замаскована під чесноту. Справжній мир вимагає сили, жертв і готовності захищати те, що є правильним, навіть якщо це дорого», — написала Меган на початку лютого в мережі X.
Слідкуйте за актуальними новинами в Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 6:30 до 10:00 на 1+1 Україна.