Сезон дикорослих грибів традиційно триває від початку липня до початку листопада. Хоч цей період тільки-но розпочався, проте вже відомо про перші випадки отруєння. Як вберегтися від отруєння та захистити здоров'я? Про це в "Сніданку з 1+1" розповіла лікарка Мар’яна Селюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мариновані гриби на зиму в банках: простий та смачний рецепт
Якщо мова йде про стихійні ринки, бо там ніяких гарантій безпеки точно немає. Найбезпечнішими є гриби на продажі в магазинах. Вони штучно вирощені, а тому, на відміну від дикорослих грибів, не становлять небезпеки. Убезпечити себе від отруєння можна також шляхом вирощування грибів власноруч.
Гриби можна їсти всім, окрім:
Перш за все, симптоми отруєння проявляються не відразу, а в середньому за 6–24 години після отруєння. Дуже підступним є те, що таким отруєнням притаманне тимчасове покращення самопочуття, і це часто сприймають як ознаку одужання. І дарма — навіть під час цього періоду продовжується руйнування печінки, а опісля настає друга хвиля симптомів, що часто є гіршою ніж перша. Найбільшого ураження зазнають органи зору, нирки, печінка. Недосконалим є і лікування:
“Кожен гриб має 3-4 — це не один якись токсин, це комплекс токсинів. І, на жаль, на сьогоднішній день цілеспрямованої антитоксичної проти певного токсину ми не маємо”, — пояснює лікарка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Небезпечна риба: як вберегтися від отруєння та захистити здоров'я
Найкращий спосіб — купувати перевірені гриби в магазинах, а не займатися грибівництвом. Якщо ви все ж бажаєте збирати гриби власноруч, то варто ставитися до цього відповідально і не брати незнайомі гриби. Зокрема, не варто довіряти народним методам у визначення безпеки гриба. Також варто приділити увагу вибору місця для грибівництва. Зібрані гриби потрібно піддати серйозній термічній обробці: проварити їх тричі по пів години у підсоленій воді.
Loading...