Квас або сирівець — це традиційний слов'янський напій, який отримують шляхом натурального бродіння. Його виготовляли переважно з житнього борошна та солоду. Як розпізнати якісний квас та приготувати освіжаючий літній напій самостійно? Про це Костянтин Грубич детально розповів у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі 1+1 Україна.
На нашій землі квас готують вже щонайменше 1000 років. Завдяки сучасним технологіям його виробництво значно спростилося: не потрібно використовувати бочки чи банки. Квас готують на спеціальних підприємствах. При виборі квасу варто звернути увагу на його стан та термін придатності.
Так, житній квас має пишну піну та багато бульбашок. Він чудово втамовує спрагу та підтримує водно-сольовий баланс організму.
Живий квас має короткий термін придатності — максимум один тиждень. Неживий квас, який також є нормальним напоєм, має термін придатності до пів року. Він досягається завдяки герметичній упаковці та додаванню спеціальних інгредієнтів, наприклад, аскорбінової кислоти, яка подовжує термін зберігання продукту.
Як пояснив Костянтин Грубич, у будь-якому квасі справжнього натурального бродіння міститься невеликий відсоток алкоголю — не більше 1,2%
Рецепт домашнього квасу:
Для закваски: в борошно з цільного жита додати води 1:1, залишити на 3-4 дні.
Спосіб приготування домашнього квасу з дикоросів:
1. В закваску додати кілька ложок меду, дубове листя або кору, сушене або свіже листя липи, сушені зерна кропу, конюшину та дуб.
2. Залити джерельною водою кімнатної температури та перемішати.
3. Залишити напів на кілька днів при кімнатній температурі, час від часу помішуючи.
4. Через 3-4 дні ви будете мати чудовий напій!