«Тримайся! Тримаюсь!»: ведучі 1+1 Україна долучилися до поетичного проєкту для підтримки українських військовополонених і вразили прочитанням віршів

Автори та учасники проєкту «Тримайся! Тримаюсь!» прагнуть надати підтримку та підняти дух українців, які стали заручниками агресора.

У межах нового мультимедійного проєкту «Тримайся! Тримаюсь!», який ініціювали правозахисна організація Центр громадянських свобод та фундація Катерини Осадчої, відомі українці декламують вірші, присвячені людям, які зараз перебувають у російському полоні.

Детальніше про цей проєкт та його місію розповіли в Сніданку з 1+1

Організатори вже записали 13 емоційних відеороликів, де відомі українці читають поетичні твори, присвячені полоненим. За словами організаторів, проєкт створений для привернення уваги громадськості та заклику до дій на підтримку полонених.

Скриншот/Сніданок 1+1

Участь у зйомках взяли акторка та ведуча Сніданку з 1+1 Людмила Барбір, ведуча ТСН та 1+1 Марафон Марічка Падалко, правозахисниця та лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук, а також дружина військовополоненого Оксана Стоміна, яка присвятила поезію своєму чоловіку. Проєкт наголошує на особистих історіях та глибоких переживаннях, які не просто розповідають про реальність полонених, але й допомагають зрозуміти їхні почуття через мову поезії.

Людмила Барбір зачитала вірш поетеси Оксани Гурської, який авторка присвятила своєму другові, що третій рік перебуває в російському полоні.

«У цьому вірші стільки болю, стільки емоцій, стільки нервів і разом з тим — потужний посил боротьби. Це дуже велика відповідальність, коли ти читаєш вірш людини, для якої ці рядки є жорстокою реальністю», — ділиться враженнями Людмила Барбір.

Своєю чергою, правозахисниця Олександра Матвійчук теж зізналася, що читати такі вірші дуже складно. Олександра, яка вже понад 10 років займається питаннями прав людини, зазначає, що у тюрмах Росії та на тимчасово окупованих територіях перебувають щонайменше 7 000 цивільних українців.

Точна кількість військовополонених невідома, проте, на думку Олександри, всіх їх об'єднує одна річ — порушення міжнародного права, а також постійне піддавання тортурам та негуманному поводженню.

Скриншот/Сніданок 1+1

Особливий внесок у проєкт зробив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, який перебував у російському ув’язненні близько трьох років. Його виступ на скляному мосту в Києві символізував надію для всіх, хто досі залишається в неволі й для тих, хто чекає на своїх рідних вдома.

«Його щирість і світлі очі стали символом надії для кожного, хто переживає ці непрості часи», — діляться організатори.

Організатори закликають українців ділитися відео у соціальних мережах, аби підтримка й надія досягли якомога більшої кількості людей. Окрім того, ініціатори проєкту планують видати збірку віршів різними мовами, щоб розширити міжнародний резонанс.

Нагадаємо, проєкт «Тримайся! Тримаюсь!» — це мистецька платформа, що поезію та документальні історії, перетворюючи їх на мову, здатну відрефлексувати складні події. Це голос підтримки для всіх, хто переживає полон та очікує на повернення додому і надія для їхніх рідних.

Loading...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поезія з полону і про полон: Катерина Осадча на Книжковому Арсеналі презентувала проєкт «Тримайся! Тримаюся!»

Більше новин