Весняні паводки: в Україні готуються до піку та коли рівень води піде на спад

В Україні продовжуються весняні паводки.

В Україні продовжуються весняні паводки. На сьогодні, 20-го квітня, у семи областях оголосили гідрологічне попередження. За даними Укргідрометцентру, небезпека різних рівнів існує в Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій і Київській Областях. Численні підтоплення фіксують і в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли в Україну прийде справжня весна: прогноз погоди та народні прикмети

Коли пік повені в Україні та прогноз Українського гідрометцентру

Пік повені в Україні в 2023 році за повідомленнями синоптиків очікується 22-го квітня. 

20-21 квітня на Верхньому Дніпрі в межах країни рівень води утримуватиметься близьким до максимальної позначки піку весняного водопілля зі збереженням затоплення заплави, порушенням транспортного сполучення, обтопленням та відрізанням від основних шляхів сполучення, частковим затопленням окремих населених пунктів та початковим затопленням житлових будинків в ряді прирічкових сіл у Чернігівському районі Чернігівської області (ІІІ рівень небезпеки - червоний).

20-21 квітня, внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду, утримуватиметься затоплення заплавних територій та понижених ділянок у ряді населених пунктів на Кременчуцькому водосховищі у Черкаській області (ІІІ рівень небезпеки - червоний).

20-21 квітня, внаслідок пропуску весняного водопілля через Київську ГЕС, на р. Дніпро у м. Києві, Вишгородському, Броварському та Бориспільському районах Київської області утримуватиметься затоплення заплавних територій та відмічатиметься часткове затоплення низьких ділянок садово-дачної забудови, присадибних ділянок у ряді прирічкових населених пунктів (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

20-21 квітня, внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду, утримуватиметься затоплення заплавних територій та понижених ділянок у ряді населених пунктів на Кременчуцькому, Кам'янському, Дніпровському водосховищах у Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий). Можливе початкове затоплення заплавних територій на Каховському водосховищі у ряді населених пунктів у Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

20-21 квітня на ділянці Десни нижче с.Розльоти в межах Чернігівської області продовжиться ріст рівнів води на 2-10 см за добу, з подальшим затопленням заплави, територій ряду сіл, обтопленням сіл водою та порушенням транспортного сполучення з прирічковими населеними пунктами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському районах Чернігівської області, частковим затопленням присадибних ділянок та можливо початковим затопленням окремих будинків у Корюківському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий). У м.Чернігів подальше затоплення територій міського пляжу, садово-дачної забудови, доріг на заплаві у м.Чернігів (район Кордівка) (I рiвень небезпеки - жовтий).

На р. Снов утримуватиметься затоплення заплави та перевищення небезпечної відмітки переливу води через автодорогу місцевого значення у Корюківському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Упродовж 20-22 квітня очікується проходження максимального рівня водопілля на Десні біля с.Макошине висотою 740-750 см над нулем поста (рівень води на 8 год. 20 квітня становив 737 см) з подальшим затопленням заплави, територій ряду сіл, обтопленням сіл водою та порушенням транспортного сполучення з прирічковими населеними пунктами у Корюківському, Ніжинському, Чернігівському районах Чернігівської області, початковим затопленням присадибних ділянок та можливо окремих будинків у Корюківському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий). 

Коли рівень води піде на спад та яка ситуація із підтопленнями, дивіться:

Loading...

Більше новин