Як правильно говорити про час українською: поради Олександра Авраменко у "Сніданку з 1+1"

Вказуємо час українською: поради Олександра Авраменко у "Сніданку з 1+1"

Навіть найграмотніші українці часто допускають помилки у позначенні часу. Мовознавець Олександр Авраменко у "Сніданку з 1+1"що виходить у будні дні з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна, телеканалу ТЕТ та на YouTube, пояснив, як говорити про час правильно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як запам'ятати наголоси: лайфхак від Олександра Авраменка у "Сніданку з 1+1"

Як правильно говорити час українською

► Найпоширеніша помилка — вживання слова "без", наприклад, "без двадцяти чотири". Цей прийменник застосовують у російській мові, тож викорінюйте його зі свого мовлення. Українською 15:40 можна сказати так: "двадцять до четвертої" чи "за двадцять четверта".

► "На" та "по" використовуємо, коли хвилинна стрілка з правої половини годинника, вказує на хвилини від 01 до 30 (8:05 — п'ять по восьмій, 13:15 — п'ятнадцять на другу).

► Якщо хвилинна стрілка зліва, вказує на 31-59 хвилин, то кажемо через "за" чи "до" (17:55 — за п'ять шоста, 6:40 — двадцять до сьомої).

Loading...

Дивіться "Сніданок з 1+1" з 7:00 до 9:30 у будні дні на телеканалі “1+1 Україна” та на YouTube, а також “Сніданок. Вихідний” у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

Обговорення "Сніданку з 1+1" в соцмережах:
Instagram
Facebook

Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.

Більше новин