Без стресу до школи: дитяча психологиня поділилася порадами, як батькам психологічно підготувати дитину до навчання

Психологиня поділилася секретами успішної психологічної адаптації до школи: поради для дітей та батьків

Новий навчальний рік вже на порозі! Батьки поспішають зібрати портфель, купити все необхідне, але часто забувають про найголовніше – психологічну підготовку дитини. Як саме допомогти дитині адаптуватися до школи після тривалого дистанційного навчання та канікул? Про те, як легко увійти в новий навчальний рік дітям та батькам, розповіла дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі 1+1 Україна.

Варто пам'ятати, що адаптація до школи – це процес, який вимагає часу і зусиль, як від дитини, так і від батьків. Існує багато факторів, які можуть ускладнити цей процес. За словами психологині, наприкінці минулого року вони разом з ЮНІСЕФ проводили ігрове опитування серед дітей, у якому вони мали сказати, що їх підтримувало протягом адаптації після канікул та дистанційного навчання, а що було стресором. І, як виявилось найбільшим стресовим фактором під час навчання виявились саме оцінки.

«Уявіть, діти назвали оцінки на рівні вибухів і тривог. І якщо ми зможемо змінити своє особисте ставлення до оцінок, якщо школа зможе змінити ставлення до оцінок, щоб вони не були пов’язані з самооцінкою дитини – це найбільше, що ми можемо для них зробити. Школа – це величезний протяг періоду життя дитини і там їй має бути безпечно, щоб вона менше хвилювалася», – зазначає Світлана Ройз.

Freepik

Як правильно адаптуватися до школи: поради

Психологиня Світлана Ройз вважає, що батьки можуть значно полегшити адаптацію дитини до школи, якщо будуть більше приділяти уваги деяким моментам та не забувати звертати увагу на них.

Втома — це нормальна реакція на адаптацію

Світлана Ройз розповідає, що у дітей завжди є тимчасовий період, коли успішність у них буде знижуватися після канікул чи під час стресових ситуацій. І це нормальний процес, тому батьки мають обов'язково про це казати своїм дітям, адже це перший фактор психологічної підготовки. 

Дитяча передшкільна тривога

У дитини також може проявлятися передшкільна тривога і втома під час адаптації до школи. Це може бути роздратування, напади істерики, лінь чи апатія. І батьки повинні пам'ятати, що при таких станах потрібно навпаки підтримати дитину, а не критикувати її за таку поведінку.

Точний графік

Вже зараз діти мають прокидатися в такий самий час, як і до школи. Наявність певного графіка надалі допоможе уникнути великого стресу для дитячого організму.

Здоров'я понад усе

Психологиня також радить батькам, аби діти періодично здавали аналізи. Адже, якщо низький рівень вітаміну D чи гемоглобіну, то буде здаватися, що дитина лінується, а у неї просто немає сил та постійна втома. До того ж в школі на них чекає ще й імунне навантаження, тому що діти будуть постійно взаємодіяти одне з одним. 

Вміння себе заспокоїти

У сучасних умовах життя, коли наше життя супроводжують постійні повітряні тривоги та звуки сирен, дитина має знати, як потрібно себе заспокоїти. Наприклад, що якщо хочеш заспокоїтися – зроби певні дихальні вправи. У таких ситуаціях також добре мати при собі речі, які допоможуть тримати себе в руках — улюблені іграшки чи браслети, що будуть відволікати від тривожного стану.

Чому дитина не хоче до школи

Психологиня в таких випадках радить розібратись в початковій причині, тобто з чим пов'язане це — «не хочу». Адже це стосується не тільки школи чи дитячого садочка, а має свою окрему проблему :

«Ми розбиваємо «не хочу до школи» на маленькі кроки, бо може я й хочу до школи, але я не хочу йти до конкретного вчителя чи мене ображають по дорозі або я хочу більше часу провести з тобою. І так ми зможемо знайти, що саме нам потрібно було б змінити. Ми повинні бути уважні до стану дитини, коли дитина каже, що не хоче, то найгірше, що ми можемо зробити – це сказати собі, що мене це не стосується. Навпаки ти маєш розібратися про що це — я не хочу».

Loading...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для здоров'я спини та задоволення при використанні: як правильно вибрати шкільний рюкзак

Більше новин