«Світ навиворіт» Пакистан: Дмитро Комаров познайомиться з вченим, який намагається створити ліки проти коронавірусу за допомогою отрути скорпіона

16 жовтня о 18:30 на телеканалі 1+1 покажуть новий епізод «Світу навиворіт», в якому Дмитро Комаров продовжить вивчати Пакистан і познайомиться з найбільшим племінним народом у світі — пуштунами.

Цей народ часто називають дуже агресивним. Команда «Світу навиворіт» дізнається, чи такі пуштуни насправді та чи потрібно їх боятися.

Дмитро Комаров і Олександр Дмитрієв відправляться в Пешавар — найважливіший центр пуштунського населення країни. Це місто знаходиться недалеко від кордону з Афганістаном. Нещодавно його вважали дуже небезпечним, але після зміни уряду і закриття кордону з сусідньою країною, ситуація змінилася на краще. Проте, тут як і раніше не рекомендують з'являтися туристам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пророцтво від Стаса Боклана і пародія Бабкіна на світового лідера: чого очікувати у новому випуску «Ліги Сміху»

Пешавару понад тисячу років. Це місто — один з найяскравіших і контрастних у всьому Пакистані. У ньому можна знайти реліквії з усього світу, адже саме тут проходив легендарний Шовковий шлях, яким возили товари через весь континент. У Пешаварі залишили свій слід багато народів. До нашого часу це місто зберегло яскравий колорит і може похвалитися безліччю цікавих пам'яток. Але головна особливість міста — його люди. Місцеві жителі, пуштуни, тут досить консервативні, особливо своїм ставленням до сім'ї і жінкам. Дівчата не просто ховають волосся під хіджабом, але і повністю приховують своє обличчя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учасник «Танців з зірками» Макс Леонов потрапив у ДТП: як себе почуває танцівник?

«Пуштуни з особливим ставленням зберігають свою культуру та ідентичність. Їхній світогляд дуже сильно відрізняється від європейського, а правила життя будуються на особистому зводі законів і кодексу честі, який називається Пуштунвалі. Для пуштунів він важливіше законів країни. Але найголовніше — це їх структура суспільства. Для цього народу дуже важливий родоплемінний розподіл. Приналежність до певного племені відіграє дуже важливу роль. А племен тут близько 60 і близько 400 кланів», — розповів Дмитро Комаров.

Пешавар міг би стати одним з найбільших гастрономічних центрів світу через неймовірну різноманітнітність місцевої кухні. Команда «Світу навиворіт» вирушила в саме серце міста — на місцевий ринок Кісса-Хавані. Так Дмитро Комаров спробує пакистанські солодощі, такі як морквяна халва і цукерки «на розлив». Крім того, головний мандрівник країни вперше поласує афганським морозивом і спробує себе в ролі «живої морожениці», адже в цих краях такі солодощі роблять повністю вручну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на 15 жовтня для всіх знаків зодіаку: приділіть увагу здоров'ю, час відпочити

Цікаво, щоб купити що-небудь на базарі Дмитру Комарову не вдалося, адже продавці просто відмовлялися брати гроші, а всі солодощі йому дарували. Попри славу грізного народу, пуштуни дуже доброзичливі, а гість для них — особливо важлива людина. Тому його заведено пригощати.

У Пешаварі знімальна група вирушила до місцевого вченого, у якого є всі шанси стати світовою легендою. Цей чоловік вивчає небезпечних хижаків, які пережили динозаврів і його по праву називають «доктором скорпіонів». Сахіб Зада Мухамад Жава у себе вдома обладнав лабораторію з вивчення скорпіонів. Попри те, що ці тварини належать до одних з найнебезпечніших і смертоносних в Пакистані, їх отрута дуже дорога і активно використовується в медицині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можуть нещеплених працівників відсторонити від роботи? Коментує міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

«Доктор скорпіонів» присвятив своє життя вивченню цих членистоногих і вірить, що скорпіони можуть врятувати людство. Вчений зберігає в банках понад 700 скорпіонів, а один живий скорпіон стоїть поруч з його ліжком.

«Пакистанський «доктор скорпіонів» підтверджує: отрута цієї тварини дуже дорога і фармацевтичні компанії готові за неї заплатити великі гроші. В його холодильнику зараз отрути на 50 тисяч доларів. Але вчений береже її для створення біологічних ліків і допускає, що за допомогою отрути скорпіона колись зможуть створити біологічні ліки проти коронавірусу. Хоча розуміє, що це зробити дуже важко», — заявив Дмитро Комаров.

Пакистанський клімат відмінно підходить для життя скорпіонів, однак антидотів від їх укусу в країні не вистачає. Тому розробка протиотрути для доктора не менш важлива, ніж суперліки. Дмитро Комаров разом з «доктором скорпіонів» відправиться до місцевого університету і своїми очима побачить, яким способом вчені «добувають» отруту скорпіона. Дмитро Комаров настільки надихнеться місією пакистанського вченого, що зробить йому несподіваний подарунок. А який саме — глядачі дізнаються вже завтра о 18:30.

Відомо, що пакистанці — ще ті любителі м'яса. Тому команда проєкту відправилася до найвідомішого м'ясного ресторану Пешавара, щоб поїсти те саме м'ясо, заради якого сюди приїжджають люди з усієї країни. Дмитра Комарова ексклюзивно пустять на кухню, де працюють тільки кулінари з багаторічним стажем і покажуть, як правильно готувати м'ясо по-пакистанськи.

Традиції пуштунів, найсмачніші страви пакистанців і смертельна отрута як ліки проти хвороб — вже завтра в новому випуску «Світу навиворіт» о 18:30 на 1+1.

Більше новин