Вони здіймаються в небо вже пів століття, але й досі лишаються одними з небагатьох винищувачів у світі, які мають найбільший попит. Йдеться про літаки F-16, яких нарешті дочекалася й Україна. Про те у чому особливість цих винищувачів та для чого вони потрібні Україні розповіли в сюжеті ТСН, що виходить у будні на YouTube о 19:30 та в марафоні новин.
Це не просто літак, а водночас й летючий радар, винищувач, бомбардувальник, перехоплювач. Над розробкою F-16 почали працювати після В’єтнамської війни, у квітні 1965 року перед командуванням військово-повітряних сил США стало завдання створення винищувача нового покоління. І вони з цим завданням прекрасно впорались. Зараз їх виготовлено у світі понад 4600, тобто кожен третій винищувач четвертого покоління на планеті – це саме F-16.
Від моменту створення і дотепер F-16 пройшов кількох глибоких модернізацій — з фронтового винищувача став універсальним бойовим літаком. Нині однодвигунний F-16 може нести озброєння більше, ніж російський МіГ з двома двигунами, а його радіолокаційна система дозволяє бачити повітряну ціль задовго до того, як ціль побачить його.
Також серед його особливостей можна виділити ще дві.
Скептики запевняють, що у найближчій перспективі здобути перевагу в повітрі навіть із цими літаками Україна не зможе, адже росіяни маючи перевагу у кількості бортів також не змогли цього зробити. Утім, як кажуть військові експерти, такого завдання перед F-16 ніхто й не ставить.
«У F-16 величезний спектр озброєння. Це дозволяє працювати по всіх типах, фактично повітряних цілях також і по наземних цілях, і надводних цілях. Там є ракети ГРУ, які можуть суттєво погіршити росіянам ситуацію для фронту. Ну, відповідно, можуть бути крилаті ракети й керовані авіабомби тощо. Ракети HARM ми вже знаємо, що навіть з радянської техніки їх запускають наші пілоти. Але ракети HARM протирадіолокаційні будуть в рази ефективніше працювати з F-16», – зазначає колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Про справжню місію винищувачів на цей момент для України розповідає й авіаційний експерт Анатолій Храпчинський:
«Відігнати російську тактичну авіацію з прикордонної ділянки – це він забезпечить. Також знищення логістичних коридорів у Росії, куди зараз ми зі своєю технікою достати не можемо. Тому насправді тут питання не в тому, що це буде перелам війни. Тут питання в тому, що ми нарешті отримаємо посилення повітряних сил шляхом того, що у нас буде озброєння, яке можна протиставити російському».
Loading...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радник Офісу Президента Михайло Подоляк назвав умови, за яких українці сядуть за стіл перемовин з ворогом: про що йдеться