В першу чергу, відбудуться зміни на ринку праці, оскільки очікується дефіцит робочої сили через війну і заходи з мобілізації частини працевлаштованих осіб. Про це повідомив старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай в ефірі ТСН. У цьому році прогнозується вища інфляція порівняно з 2023 на рівні у 8,5%. Експерт зазначає, що минулого року інфляція була на низькому рівні і становила 4,3%, що була навіть менша за очікування нацбанку.
Нараз держава потерпає від значного дефіциту бюджету, з якого необхідно фінансувати оборону України. Через це уряд продумує різні процедури впровадження податкових надходжень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шахрайська схема на оренді квартири: як не натрапити на обман
Наразі Україна потерпає від бюджетного дефіциту зокрема через неприйняття США рішення про виділення основного пакету допомоги. Юрій Гайдай каже, що є шанс на ще один спосіб фінансування такого дефіциту:
«Найкращий варіант для нас профінансувати оборону і дефіцит бюджету, викликаний цими величезними військовими видатками - це можливість скористатися замороженими активами рф. ЄС спрямує для нас доходи від цих активів, тобто відсотки, що капають від них. Але це не вирішить ситуацію, бо суми доволі невеликі. А от самі заморожені активи, яких як мінімум 190 млрд євро, значно б покращили наше положення».
Ситуація з доларом зараз нестабільна через низку факторів. Національний банк України регулює курс, спираючись на економічний клімат держави. Деколи вдається до того, що відпускає долар і він коливається, а інколи стримує валюту. Не дивлячись на те, що підвищений долар приніс би більше бюджетних доходів, це все одно залишається невигідною для України тенденцією, особливо враховуючи значний імпорт зброї з закордону, що купляється за долари.
«Фундаментально зараз ситуація є стійкою і багато людей працюють над тим, щоб вона залишалась на цьому рівні».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи буде збільшення податків : експерт розповів, як уряд покриватиме бюджетний дефіцит
Loading...