За новими правилами: чи можна військовозов'язаним перетинати кордон та на яких умовах

Нові правила перетину кордону для чоловіків: усі зобов'язані показати оновлені військово-облікові документи

Перетнути український кордон військовозобов'язаним тепер можна тільки за новими правилами. Вони набувають чинності від 17 липня. Головна їх умова при перетині — це наявність оновлених військово-облікових документів. Про це розповів у коментарі ТСН, який виходить о 19:30 на YouTube та в марафоні новин речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко. 

17 липня почали діяти нові правила перетину кордону для чоловіків — усі зобов'язані показати прикордонникам оновлені військово-облікові документи, які можна отримати в ЦНАП або через спеціальний застосунок Резерв+. Віднині їх можна надавати не лише в паперовому, а й в електронному форматі.

Кому можна перетинати кордон

За наявності оновлених військово-облікових документів дозволений виїзд за кордон:

  • батькам, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей;
  • військовозобов'язаним, що мають відстрочку від мобілізації;
  • чоловікам, які самі виховують дітей або доглядають за близькими родичами, що мають інвалідність.

За словами речника Державної прикордонної служби до цього числа можна додати й водіїв, працівників залізниці, спортсменів, спеціалістів з авіаційної та морської галузі. Правила перетину кордону для них прописані окремими пунктами, але наявність військово-облікового документа для цієї категорії громадян також обов'язкове. 

Варто зауважити, що виїзд за кордон чоловікам від 18 до 60 років так само залишається обмежений.

Як діють нові правила

Додається нова умова перетину кордону — наявність військово-облікового документа. Він може бути або в паперовій формі, або в електронному вигляді. Надалі інспектори з Державної прикордонної служби будуть приймати рішення щодо пропуску такої людини за кордон.

При відсутності оновлених даних в Резерв+ людина отримає відмову в перетині кордону. А якщо раптом в системі у прикордонників ще й висвітиться інформація про те, що така особа подана в розшук, то на місце будуть відразу викликатися і співробітники Національної поліції для того, аби вони передали цю людину до територіальних центрів комплектування.

"Тому ще раз можу наголосити й закликати громадян оновлювати свої дані, як це було визначено законом або ж ставати на військовий облік, хто ще цього не зробив, для того, щоб отримати військово-обліковий документ, який буде однією з умов тепер для перетину кордону на виїзд", — наголошує речник Державної прикордонної служби.

Військово-обліковий документ в електронній формі — це застосунок Дії Резерв+ з генерованим QR-кодом або е-документ, який видавався в ЦНАПі й також має генерований QR-код. Коли є генерація QR-коду, тоді військово-обліковий документ прирівнюється до електронного формату. Варто мати на увазі, що просто застосунок Резерв+ з відображенням якоїсь інформації це не є військово-обліковим документом в електронній формі.

Loading...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо не встигли оновити військово-облікові дані: чого чекати з 17 липня

Більше новин