США дозволили далекобійну зброю ATACMS для ударів по території Росії: що це означає для України та чи змінить це хід війни

Сполучені Штати Америки дали дозвіл Україні на застосування своєї далекобійної зброї ATACMS для ударів по території Росії.

Таку інформацію, хоча поки офіційно не підтверджену, опублікували New York Times та інші авторитетні американські ЗМІ. У той час, як Вашингтон ухвалює стратегічне рішення, Європа продовжує зволікати. Детальніше про це розповіли в сюжеті ТСН

Що таке ракети ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це далекобійна високоточна ракета. Їх виробляє американська компанія Lockheed Martin. Вона ж спеціалізується на виробництві ПТРК Javelin та винищувачі F-16. Це балістична ракета, тобто після пострілу, вона підіймається вгору і б'є по цілі майже вертикально. Схожу дію мають російські ракети — Іскандер-М.

За даними агентства Reuters, Сполучені Штати зняли обмеження на використання ракет ATACMS із радіусом дії до 300 км. Однак, за інформацією New York Times, дозвіл поширюється лише на удари по Курській області Росії, де перебувають російські та північнокорейські солдати. Це рішення пов’язують із відповіддю адміністрації чинного президента США Джо Байдена на активізацію Північної Кореї у підтримці Росії.

Український Президент Володимир Зеленський вже прокоментував ці новини. Він підкреслив, що такі рішення не потребують анонсів — дії скажуть більше.

Як зазначає New York Times, деякі американські посадовці висловили певні побоювання, що використання Україною далекобійних ракет по території РФ може підштовхнути Володимира Путіна до дій у відповідь проти США або їхніх партнерів по коаліції. Проте інші американські чиновники вважають ці побоювання перебільшеними.

Як реагує Європа

Європейські країни поки висловлюють стримані позиції. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав це рішення правильним, зазначивши, що сила зупиняє, а слабкість провокує.

Натомість Франція та Велика Британія ще не підтвердили готовність надати Україні далекобійну зброю. У Німеччині канцлер Олаф Шольц залишається обережним. Хоча країна активно постачає Україні системи протиповітряної оборони, щодо ракет TAURUS позиція Німеччини поки негативна. Водночас за даними Bild, Німеччина планує передати Україні 4000 високотехнологічних безпілотників із системами штучного інтелекту, які вже тестуються українськими військовими.

Чого очікувати далі

Саміт Великої двадцятки, який сьогодні стартував у Бразилії, за словами експертів, може стати майданчиком для офіційного оголошення й інших країн про підтримку України. Про це повідомляють інсайдерські медіа.

Водночас зараз на полі бою ситуація залишається напруженою. Аналітики з Deep State повідомляють, що росіяни намагаються нівелювати перевагу українських дронів, концентруючись на міських боях у таких напрямках, як Торецьк, Покровськ і Курахове.

Loading...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вперше кинув гранату»: Костянтин Грубич розповів, як пройшов військовий вишкіл на Донбасі

Більше новин