Як правильно піднімати та носити важкі пакунки (коментує лікар-вертебролог)

За статистикою, біль у спині є другою причиною звернення людини за медичною допомогою. Одною з причин болю у спині можуть бути важкі сумки. Що робити, щоб цього уникнути?

Постійний експерт програми «Твій день» лікар-вертебролог Олексій Казаков розказав, що важливо не те, яку вагу підіймає людина, а те, як вона це робить. Якщо неправильно підіймати вагу, то в результаті буде страждати шийний та грудний відділи хребта. 

Як правильно піднімати важкі сумки

Олексій Казаков стверджує, що для того, щоб не травмувати спину та хребет, важкі сумки необхідно підіймати задіючи не всю спину, а тільки короткі ричажки: коліна або ліктьові суглоби. Тобто, щоб підняти важкі пакети або сумки необхідно присісти не згибаючи спину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грижа хребта: симптоми, як попередити розвиток та чи потрібна завжди операція (пояснює вертебролог)

При носінні важких сумок та пакетів варто дотримуватися наступних правил:

  • носити важкі пакети в обох руках 
  • брати пакет вагою не більше 3 кг
  • підіймати пакети варто присідаючи з рівною спиною

Ні в якому разі під час ходьби не розставляти руки, як це інколи роблять, бо в цьому випадку ми даємо додаткове навантаження на плечовий пояс. 

  • варто використовувати сумки з довгими ручками
  • не можна робити довгі кроки або бігати з сумками

Якщо людина відчуває біль під час носіння сумок та пакетів, то їх краще замінити на рюкзак вагою до 15 кг або міні-чемодан на коліщатках. 

Які наслідки можуть бути від неправильного носіння або підіймання важких сумок

Лікар-вертебролог Олексій Казаков прокоментував, що при неправильному носінні або підійманні важких сумок буде страждати слабкий орган в організмі та будуть виникати хронічні дошкуляючі болі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи допоможе капусний лист та таблетки при головних болях: які види болю існують та які вправи допоможуть зняти головний біль напруги (коментує лікар-вертебролог)

Дивіться відео про те, як лікар-вертебролог спростовує популярні міфи про вплив велосипедів, самокатів і роликів на здоров’я:

Loading...

Більше новин