Чи приводить вживання пива до збільшення ваги та молочних залоз у чоловіків, яка норма алкоголю в день допустима для організму (коментує сімейна лікарка)

Пиво — популярний напій у багатьох країнах. Він вважається легким алкогольним напоєм, а іноді, навіть корисним. Чи дійсно це так — прокоментувала сімейна лікарка Марина Краснікова.

6 серпня відзначається Міжнародний день пива. Існує багато міфів стосовно хмільного напою. Чи несе він хоч якусь користь для органызму та чи правда, що воно досить калорійне та від нього можна погладшати — розібратися в цих питаннях допомогла сімейна лікарка Марина Краснікова у програмі «Твій день»

Руйнуємо найпоширеніші міфи стосовно пива

►Пивом можна лікуватись

Пиво — алкогольний напій, а нам відомо, що алкоголь шкідливий для здоров'я. Лікарка Марина Краснікова цей факт прокоментувала наступним чином:

Дійсно, пиво є алкогольним напоєм і користь від нього для здоров'я мінімальна. Експериментально доведено, що пиво має позитивний вплив лише на серцево-судинну систему в плані розвитку атеросклерозу. Є дослідження, які показують підвищення деяких фракцій ліпідів, що запобігають розвитку атеросклерозу. Проте, ця інформація є обмеженою і споживання напоїв, які містять етанол, також має бути обмеженою. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруїтися водою: несподівана небезпека у пляшках з газованою водою (попереджає біохімік, коментує юрист)

Часто люди зловживають пивом. Як визначити норму алкогольного напою? На це Марина Краснікова відповіла, що алкоголь вимірюється в дрінках (англ. drink). Міжнародні експерти визначили дрінки, які є безпечними для організму людини. Для пива це — 300 мл на добу, для столового вина — 150 мл на добу.  

Від пива гладшають, а у чоловіків ростуть груди та живіт

Лікарка Марина Краснікова розказала, що у цьому міфі є наукове підґрунтя, адже в пиві містяться фітоестрогени. Це речовини, що конкурентно зв'язуються з естрогеновими рецепторами (жіночими гормонами) і активують їх. Відповідно, при їх активації та активації пролактинових рецепторів відбувається розвиток молочних залоз, підшкірних жирових тканин.

Пиво для дітей — користь чи шкода

Випадок, що стався на курортній Кирилівці сколихнув соціальні мережі, маленька дитина випивала з пивної пляшки поряд із дорослими. Сімейна лікарка Марина Краснікова розказала, чи можна дітям вживати алкоголь, навіть якщо мова про пару ковтків: 

Звичайно, що відповідь одна — Ні. Для дітей алкоголь в будь-якій дозі може бути небезпечним для життя.

Для дітей немає такого поняття, як легкий алкоголь, чи міцний алкоголь. Дозволяти дітям вживати алкоголь заборонено. Будь-яка доза алкоголю може бути небезпечною для дитини.

По-перше: тому що метаболізм дитини (розщеплення алкоголю) не пристосований для розщеплення алкоголю. По-друге: алкоголь впливає на нервову систему, і у дитини може спостерігатися перезбудження або сонливість.

Алкоголь також може впливати на обмін глюкози в організмі — відбувається різке падіння глюкози та виникає гіпоглікемія. Це стан небезпечний для життя, що може призвести до коми.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому мінеральну воду не можна пити кожного дня? (відео)

Дивіться відео сюжет з порадами сімейної лікарки:

Loading...

Більше новин