Міфи та правда про гель-лак: в чому найбільша небезпека такого покриття для манікюру, чи можливі алергічні реакції та опіки через гель-лак (розповідає дерматолог)

Чи правда, що через гель-лак нігті можуть бути нездоровими чи навіть пошкодженими? Про міфи і правду в цьому питанні розповідає професорка дерматології Марина Анфілова.

Професорка дерматології Марина Анфілова у шоу «Твій день» розповіла про те, чим може бути небезпечний манікюр за допомогою гель-лаку, а також розвінчала міфи, пов’язані з гель-лаком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Манікюр з 3D краплями: новий тренд 2021 року (ідеї дизайну)

Правда та міфи про гель-лак

►Не можна носити гель-лак без перерви, бо нігті мають дихати – МІФ.

Марина Анфілова розповідає:

«Нігті не мають легенів, вони в принципі не можуть дихати. Ніготь – це рогова пластинка, вона не дихає, через неї дуже важко щось проникає».

►Від гель-лаку нігті стають ламкими, жовтими, тонкими – ПРАВДА.

Професорка наголошує:

«Коли ми спилюємо гель-лак, нігтьова пластина травмується. А від пігменту самого лаку ніготь жовтіє».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи шкідливо для шкіри часто приймати душ та чи варто купати дітей в травах (коментує дерматолог)

►Сушка нігтів під лампою з часом провокує розвиток раку шкіри – ІНФОРМАЦІЯ НЕ ПІДТВЕРДЖЕНА.

Марина Анфілова розказує:

«Суперечки з цього питання у професійних колах не вщухають. Тому що останні роки все більше і більше фіксується меланоніхій – чорних утворвень на нігтях, які можуть бути ознакою меланоми. Інші ж експерти говорять, що ще немає достатньо доказів чіткого взаємозв’язку між манікюром за допомогою гель-лаку і появою меланоніхій».

ФОТО: pixabay.com/Alehandra13

►Гель-лак не можна наносити під час вагітності – ІНФОРМАЦІЯ НЕ ПІДТВЕРДЖЕНА.

За словами дерматологині, чітких досліджень з цього питання немає. Але якщо жінка відчуває, що її нігті під час вагітності стали більш чутливим, процедура нанесення лаку приносить дискомфорт, краще поки не робити манікюр таким способом.

►Неможливо поміряти сатурацію, якщо нігті покриті гель-лаком – ПРАВДА.

Марина Анфілова робить уточнення:

«Особливо це стосується чорного або темного гель-лаку. А взагалі помилка при вимірюванні сатурації у людей з покритими гелем-лаком нігтями сягає 14-60%».

ФОТО: Pexels/Lisa

В чому може бути найбільша небезпека гель-лаку?

Професорка дерматології наголошує, що існує 2 небезпеки, пов’язані з гель-лаком:

►Алергічні реакції на його компоненти.

►Опік від лампи під час сушіння нігтів.

Тож, якщо ви відчуваєте біль, дискомфорт під час процедури манікюру чи після неї, не зволікайте: краще зніміть лак та подивіться, що у вас з нігтями. Адже алергія і опіки можуть бути доволі небезпечними і для нігтів, і для шкіри рук. Послухайте детальніше, що професорка дерматології Марина Анфілова розповіла про популярні міфи, які стосуються гель-лаку:

Loading...

Більше новин