Правила евакуації при пожежі та чому дим небезпечніший за вогонь (розповідає голова Всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус)

Як діяти при пожежі? Про які правила евакуації слід знати, щоб врятувати життя: собі та своїм близьким? Розповідає експерт.

Сьогодні у шоу «Твій день» підняли дуже актуальну тему: як діяти при пожежі? Про правила евакуації під час пожежі розповів голова Всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Це повинен знати кожен: які перші симптоми інсульту та профілактика неврологічного захворювання (коментує лікар-невролог)

Ярослав Вус радить: якщо ви почули запах диму, спочатку зрозуміти, чи пожежа у вашому помешканні чи, можливо, у під’їзді (якщо мова йде про багатоквартирний будинок). Якщо горить точно не в вашій квартирі, слід пересвідчитися, що у під’їзд виходити безпечно. Найбільш ефективний метод переконатися в цьому – подивитися у дверне вічко і доторкнутися руками до вхідних дверей. Якщо вогонь близько, вони будуть гарячими.

Отже, якщо пожежа у під’їзді і вогонь близько, Ярослав Вус радить:

►Викликати пожежників за номером 101.

►Щільно закрити вікна.

►Заклеїти вентиляційні шахти.

►Обкласти двері мокрими ганчірками.

►Чекати на приїзд служби порятунку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історія порятунку маленького життя завдяки проєкту «Твоя мрія»: жінка з вадою серця безпечно народила первістка у відділенні акушерської кардіології Інституту Амосова

Ярослав Вус наголошує:

«При пожежі найбільший ворог не вогонь, а задимленість. Якщо людина 2-3 рази вдихає дим, вона втрачає свідомість, а далі продукти горіння призводять до отруєння та смерті».

Правила евакуації при пожежі

Якщо евакуюватися безпечно, слід дотримуватися таких правил:

►Допомогти дітям, людям похилого віку та з обмеженими можливостями.

►Йти лише сходами, категорично заборонено користуватися ліфтом.

►Схилятися максимально низько до землі, оптимально – повзти. Ярослав Вус розповідає:

«Задимленість завжди більше зверху, а від підлоги є 20-30 см проміжку, де можна нормально дихати».

Що обов’язково повинно бути вдома з метою запобігання наслідків пожежі, дивіться у відео:

Loading...

Більше новин