Розлучення батьків може стати справжньою травмою для дитини й проявитися не одразу, а, навіть, через роки. Панічні атаки, постійні стреси — це найпоширеніші ознаки психологічної травми у дітей після розлучення батьків.
Психоаналітик Анна Кушнерук у програмі «Твій день» розказала, що для власного психологічного здоров'я пропонує не концентруватися на тому, що відбувалося в минулому. Майбутнє людини не повинно залежати від ситуацій, що були в минулому.
Ми всі маємо змогу переписати свою історію. Будь ласка, обирайте себе, не обирайте свою минулу історію життя. Ми можемо залишитися об'єктом, що постраждав у відносинах, або ми можемо стати суб'єктом, що сам вирішує, як керувати своєю долею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алла Мазур розповіла про 13-річного сина-підлітка: «Зараз непростий період дорослішання»
На питання, чи існує вік, коли розлучення батьків буде найменш травматичним для дитини, Анна Кушнерук відповіла, що розлучення саме по собі — це жахливе явище. Якщо дитина постійно живе у стресі через сварки батьків, то трагедія полягає не тільки в цьому, а й в тому, що дитині недостатньо власних ресурсів й «дорослості» батьків, які пояснять їй, що саме відбувається для того, щоб життя нормалізувалося.
Як підготувати дитину до звістки, що батьки розлучаються, чи варто казати правду та як саме повідомити дитині сумну новину — про це дивіться у відео сюжеті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не забувати про свої потреби: в чому різниця між егоцентризмом та здоровим егоїзмом розповідає психоаналітик Анна Кушнерук
Дивіться відео сюжет в якому Анна Кушнерук розкаже про секрет міцних стосунків пар, які працюють разом:
Loading...