Вже цієї осені на телеканалі 1+1 Україна вийде серіал Учениця Мольфара, де головна героїня Христина має унікальний дар у сприйнятті та розумінні надприродних явищ і допомагає людям знайти шлях до вирішення власних проблем. Спираючись на багатовікові українські традиції, досвід предків та знання старого Мольфара, вона спонукатиме людей до віри у власні сили та покаже, що навіть у найскладніших ситуаціях завжди є вихід. З нагоди виходу нового проєкту пропонуємо зануритися детальніше в історію українських прикмет, які здавна допомагали нашим передбачати майбутнє.
Народні прикмети — це скарбниця знань, зібрана нашими предками зі спостережень за природою та певними явищами. Прикмети передбачають певний зв'язок між подіями, коли одна з них відбувається як факт, а друга є наслідком. Вони допомагали людям передбачати зміни погоди та пристосовувати свою діяльність.
Хоча деякі прикмети є радше плодом уяви та віри, значна їхня частина базується на тривалих спостереженнях і передається з покоління в покоління, вплітаючись у культурний код багатьох народів. Особливо реальними часто виявляються прикмети, що стосуються погоди.
Напередодні зміни погоди чимало тварин і комах змінюють поведінку, що й дозволяло нашим предкам робити уявлення та передбачення щодо кліматичних особливостей.
Деякі народні прикмети можуть мати наукове підґрунтя, оскільки вплив кліматичних умов може впливати на поведінку тварин, птахів, комах. Наприклад, якщо взимку часто ідуть дощі, то вважається, що рік буде неврожайним. Річ у тому, що рясні дощі в зимовий період здатні призвести до замерзання ґрунту і як наслідок пошкодження посівів. Народні прикмети про птахів пов’язані з тим, що вони зазвичай шукають теплі місця, коли наближаються несприятливі умови. Комахи також чутливо реагують на зміни у вологості та атмосферному тиску, тому за їхньою поведінкою найчастіше визначали наближення дощу.
Не пропустіть прем'єру серіала Учениця Мольфара вже цієї осені на 1+1 Україна.
Loading...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успіння Богородиці: традиції свята та що не можна робити